Життя у новому форматі: як розвивається під час карантину Нововодолазька ОТГ

08.05.2020 16:38 COVID-19
Фото: Нововодолазька ОТГ Фото: Нововодолазька ОТГ

Уже майже два місяці через загрозу поширення епідемії COVID-19 Україна живе в умовах загальнонаціонального карантину. У Нововодолазькій об’єднаній громаді вирішили не ставати заручниками ситуації, а перелаштуватися під нові реалії.

Навіть у карантин життя триває. І цей час можна використати для якісного облаштування громади – ремонту доріг і покрівель, відкриття молодіжного ХАБу, навчання та заняття спортом онлайн, допомоги медикам та літнім людям. Саме така насичена на події весна (хоч і карантинна) триває в Нововодолазькій ОТГ.
Зокрема, тут не припиняється благоустрій територій. Комунальні служби підтримують чистоту на вулицях, прибирають узбіччя доріг, ліквідують сміттєзвалища тощо. А в рамках екологічного місячника «Зелена весна» жителі громади отримали 12 тисяч пакетиків насіння квітів і посівні календарі, тож у травні кожен населений пункт розквітне новими барвами.

Через складні епідеміологічні умови не скасовувалися раніше затверджені плани з ремонту доріг і тротуарів. Так, «Дорогами Харківщини» розпочато довгоочікувані ремонтні роботи на ділянці дороги Новоселівка – Сосонівка – Княжне.

Не забувають у громаді й про житловий фонд. Під час карантину були капітально відремонтовані покрівлі в багатоквартирних будинках по вулицях Кооперативна, 9; 40 років Перемоги, 24 та Пушкіна, 44 у Новій Водолазі.

За гроші місцевого бюджету закуплено нове поливо-мийне обладнання типу МКД-14-03 для встановлення на автомобіль МАЗ, за допомогою якого під час карантину проводиться дезінфекція доріг. У подальшому це обладнання використовуватиметься для благоустрою громади. До речі, в ОТГ задля профілактики проводили обробку дезінфікувальними засобами в під’їздах багатоквартирних будинків, дитячих та спортивних майданчиків.

Під час карантину в Нововодолазькій громаді у звичайному режимі працюють й об’єкти критичної інфраструктури – КП «Нововодолазьке водопровідно-каналізаційне підприємство» та КП «Водолага Комунсервіс».

На вулицях селища та старостинських округів стало світліше – ОТГ для вуличного освітлення придбала 840 сучасних енергозберігаючих LED-ліхтарів.
Карантин не став на заваді й чіткому за графіком вивозу твердих побутових відходів. Нагадаємо, він у Нововодолазькій ОТГ – безкоштовний для населення. А віднедавна розпочато безкоштовний вивіз сміття від домоволодінь і жителів сіл Рокитненської сільської ради, які приєдналися до об’єднаної громади.
Також цієї весни у Новій Водолазі було відновлено повністю зруйнований місток, через який можна потрапити на площу Мотики (круг).

Допомога медикам

Під час епідемії коронавірусної інфекції першими на «лінії вогню» в усьому світі опинилися медики. У Нововодолазькій ОТГ сімейні лікарі також стоять на сторожі здоров’я мешканців громади. Місцева влада всіляко допомагає їм. Так, рішенням позачергової сесії Нововодолазької селищної ради було виділено кошти для Центру первинної медико-санітарної допомоги на придбання засобів індивідуального захисту медиків, засобів медичного застосування та дезінфікувальних матеріалів. Окрім цього, з місцевого матеріального резерву було виділено 500 літрів паливно-мастильних матеріалів.

Не забули в громаді і про тих, хто першим прибуває на допомогу хворим. Працівники Нововодолазького відділення Центру екстреної медичної допомоги також отримали захисні костюми та засоби захисту. Частину масок і деззасобів було передано працівникам поліції, військовому комісаріату та рятувальникам.
За словами голови Нововодолазької селищної ради Олександра Єсіна, придбати засоби захисту допомагали й місцеві підприємці та меценати – Олександр Колісник, Ігор Немашкал та Олександр Дяченко.

На час карантину в ОТГ організовано підвезення до роботи медичних працівників, які мешкають на території громади, а працюють у медзакладах району, зокрема до Нововодолазької центральної районної лікарні та поліклінічного відділення.

Читайте також: Як Харківщина живе в умовах карантину

Для жителів громади

Без збоїв працює і служба «Гармонія», яка діє при комунальній установі «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Нововодолазької селищної ради. Як і раніше, служба виконує роль соціального таксі та підвозить осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату; осіб, які не можуть самостійно пересуватися або пересуваються за допомогою милиць, палиць, ходунків, візків, та тимчасово непрацездатних осіб.
Одиноким громадянам, які перебувають на обслуговуванні в терцентрі, у рамках соціального проекту торговельної мережі «АТБ» були передані продуктові набори. А від селищної ради ця категорія людей отримала ще й великодні паски. До речі, працівникам терцентру за роботу в умовах карантину на сто відсотків було підвищено заробітну плату.

– У такий непростий час, насамперед, селищна рада звертає увагу на благополуччя дорослих і дітей, які є найменш захищеними, а також на збереження здоров’я всіх наших мешканців. Ми виконуємо свою роботу, надаючи особливе значення тому, щоб без уваги і допомоги у цей скрутний час не залишився жоден мешканець громади, – підкреслює очільник Нововодолазької ОТГ Олександр Єсін.

Так, напередодні Великодня громада доставила 1000 продуктових наборів пенсіонерам (віком 80 +), інвалідам АТО, інвалідам війни, недієздатним, багатодітним і малозабезпеченим сім’ям (які мають п’ять і більше дітей), дітям з порушенням опорно-рухового апарату, дітям, які опинилися у складних життєвих умовах, дітям, що перебувають під опікою, прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, особам з порушенням опорно-рухового апарату, громадянам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорій, та їх вдовам.

Осторонь від цієї акції не залишився й бізнес – директор ПП «Агрофірма Світанок» Олександр Колісник безкоштовно надав до продуктового набору свою продукцію.

На території Нововодолазької ОТГ сьогодні проживає 28 ветеранів Другої світової війни та прирівняних до них осіб. Усі вони 9 травня отримають поздоровлення від громади й продуктові набори від ТОВ «Агроком Нова Водолага».


 Із 17 березня 2020 року до завершення карантину рішенням сесії Нововодолазької селищної ради були звільнені від плати за оренду майна комунальної власності Нововодолазької селищної ОТГ орендарі, які тимчасово призупинили роботу об’єктів загального користування, розташованих на території Нововодолазької об’єднаної громади.


Дистанційне навчання

COVID-19 став викликом і для освітян, але вони з ним впоралися. На час карантину в громаді запроваджено дистанційне навчання. Педагоги розуміють, що для дітей перехід на таку форму навчання є стресом, хоч і здається, що це «дивні канікули». Тож уроки мають повністю трансформуватися, бути цікавими й конкурувати з ігровими чи медіа-розвагами, на які учні можуть відволікатися на карантині.

– Класні керівники обрали різні платформи для навчання – «Мій клас», ZOOM, Google Classroom, Скайп, Viber, смс, ммс – усе залежно від можливостей Інтернету. Наприклад, у селі Стара Водолага дуже слабкий Інтернет, там більше використовують смс, ммс і звичайну поштову скриньку. Виходимо з реалій життя, – каже начальник відділу освіти Нововодолазької селищної ради Ольга Козачок.

Старшокласники, які готуються до ЗНО, мають змогу самостійно розв’язувати тестові завдання попередніх років і прослуховувати курси підготовки, що є на онлайн-платформах Prometheus, EdEra, ILearn.

Також тестові завдання, які вчителі шкіл створюють на сервісах «На Урок», «Kahoot» та «Quizlet», учні легко можуть знайти за спеціальним кодом. Дехто з педагогів об’єднаної громади створив власний канал на YouTube і завантажує туди свої відеоуроки.

– Перший тиждень роботи онлайн показав, що всім треба вчитися і працювати в новому форматі, – зазначає директорка Нововодолазького ліцею № 2 (опорний заклад) Віта Зощук. – Під час канікул колектив ліцею активно займався самоосвітою: ми вчилися працювати в онлайн-конференціях, освоювали різноманітні платформи для розміщення завдань, організації ефективного зворотного зв’язку, проведення тестування і перевірки знань, знімали відеоуроки та переглянули силу-силенну вебінарів від прогресивних колег та фахівців. Окрім того, кожен класний керівник провів опитування у своїх класах, щоб з’ясувати, які засоби дистанційного навчання підходять кожному і відповідають тим можливостям, які мають наші здобувачі освіти.

У Нововодолазькій ОТГ онлайн відбувається не тільки навчання, а й заняття спортом. За ініціативи селищного голови в громаді створено «спортивний карантин». Працівники Молодіжного інформаційно-комунікаційного ресурсного центру при відділі культури, туризму, молоді та спорту селищної ради Оксана Васильєва, Роман Ольховський та Вікторія Покальчук записують відео тренування і викладають їх у соцмережі. Вони переконують жителів громади, що займатися спортом та вести здоровий спосіб життя можна навіть під час карантинних обмежень.

– Я записую окремі тренування для черлідерів та відео фізичних вправ, стретчінг для різних вікових груп нашої громади, – розповідає Оксана Васильєва. – А від черлідерів ще фідбек надходить, вони надсилають мені відео того, як виконують вправи. Роман Ольховський під час своїх відео майстер-класів показує різноманітні вправи з м’ячем.

Також у Нововодолазькій ОТГ запустили челендж «Місця щасливих людей», до якого пропонують долучитися всім жителям громади. Потрібно в себе на сторінці у соцмережі поділитися фотографією улюбленого місця та додати відповідний хештег (#місця_щасливих_людей), а також відмітити на фото людей, з якими пов’язані щасливі спогади.

«Разом в майбутнє»

На початку квітня у Нововодолазькому ліцеї № 2 закінчилися ремонтні роботи з облаштування молодіжного ХАБу «ХАЛАБУДА», реалізованого в рамках обласного конкурсу міні-проектів «Разом в майбутнє». Об’єднана громада створила там сучасний молодіжний простір, на кшталт того, який вже є в бібліотеці. Після завершення карантину двері ХАБу будуть відкриті для всієї молоді ОТГ.

Окрім цього, у квітні ще кілька проектів Нововодолазької ОТГ перемогли в обласному конкурсі «Разом в майбутнє». Тож наступні кроки з розвитку громади вже зрозумілі – протягом року будуть реалізовані щонайменше три проекти: «Мотузковий парк у селі Федорівка Федорівського старостинського округу № 7», «Облаштування скеледрому «Нововодолазька скеля» у Нововодолазькому ліцеї № 3 Нововодолазької селищної ради», «Сучасна мистецька школа з оновленим фондом музичних інструментів».

Читайте також: 600 масок і собака: історія добродійного карантину родини Хорошунів із Харкова