Через конфлікт на Донбасі Україна не отримує мільйони кубометрів харківського газу

21.05.2015 12:42 Економіка
Фото Тамари Кіч Фото Тамари Кіч

На окупованій території на Донбасі залишилося п’ять родовищ і чотири установки з видобування газу ГПУ "Шебелинкагазвидобування". Контроль над ними втрачено.

Зокрема, це Марківське, Кружилівське, Західно-Вергунське й Россипнянське родовища, що розташовані в Луганській області. Про це розповів кореспонденту "СК" директор ГПУ "Шебелинкагазвидобування" Юрій Фесенко.

- На жаль, ми сьогодні не маємо можливості контролю та впливу на ці об’єкти. Про їх роботу ми можемо здогадуватися лише за тими приладами, які вони поки не відключили від нас. Намагаємося різними шляхами цю інформацію отримати і розуміємо, що ці підприємства працюють, що їх хтось зайняв. Нас туди не пропускають, а ризикувати людьми ми не можемо, - говорить Юрій Фесенко.

За його словами, управління намагалось потрапити на території об’єктів, щоб демонтувати обладнання та евакуювати його, але навіть під’їхати до них було неможливо - шляхи заміновано.

- Найтрагічніше те, що є жертви серед наших працівників. Недавно загинув наш водій. Він вивозив нашу продукцію (конденсат) на спецмашині. На дорозі був закладений фугас, водій підірвався і загинув. Ми допомагаємо родині і дітям загиблого, - каже директор ГПУ.

На Донбасі знаходиться 13 об’єктів "Шебелинкагазвидобування",  з 9-ти об’єктів, що знаходяться  на підконтрольній Україні території, 7 - у зоні АТО.

-  На  кожному нашому підприємстві побудований бліндаж. Оператори там працюють, і за найменшої загрози, коли починаються обстріли, вони ховаються у бліндажах. Було безліч випадків, коли міни і снаряди залітали на наші об'єкти, щось вибухало поряд, виходило з ладу обладнання, яке ми тут же ремонтували і продовжували роботу. Була маса об'єктів, до яких ми не могли проїхати, доставити туди людей. Просили бійців Збройних сил розмінувати шляхи. У таких умовах ми продовжуємо працювати і зараз, - говорить Юрій Фесенко.

За його підрахунками, через те, що деякі газодобувні об’єкти захоплені, Україна не отримує  від 17 до 20 млн кубометрів газу на місяць.

Тамара Кіч

 

 

 

 

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта