Чи вигідне населенню "урядове" зниження норм на споживання газу. Коментар експерта

Чи вигідне населенню

kharkov.comments.ua

Кабмін удвічі знизив норми споживання газу без лічильників. Таку постанову було прийнято 29 квітня на засіданні уряду.

- Якщо в квартирі є газова плита і централізоване гаряче водопостачання, то замість 6 куб. м тепер потрібно буде оплачувати лише 3 куб. м. Якщо ж гаряча вода не подається централізовано, то власник квартири буде оплачувати 4,5 куб. м газу замість 9 куб.м. У випадку, якщо в квартирі є газова плита та водонагрівачі, оплачувати доведеться 9 куб. м замість 18 куб. м, - пояснила головний спеціаліст відділу газового комплексу, паливних ресурсів та енергозбереження Управління паливно-енергетичного комплексу Харківської облдержадміністрації Ольга Лях.

Також вона зазначила, що згідно з постановою уряду № 583  1 кубометр для домогосподарств з лічильниками з 1 жовтня по 30 квітня коштує 3,6 гривні. При цьому кожен кубометр понад пільгових 200 куб. м на місяць, а також спожитий не в опалювальний сезон газ буде оплачуватися по 7,2 гривні за метр кубічний.

Нагадаємо, з 1 квітня 2015 року зросли тарифи на послуги ЖКГ. Газ подорожчав утричі, електрика - в півтора раза. А з 1 травня піднімуться тарифи й на центральне опалення, а також на гаряче і холодне водопостачання.

Юлія Шматченко

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ