До водосховища під Харковом почали прокачувати воду

19.10.2016 11:20 Економіка
Фото ХОДА Фото ХОДА
17 жовтня почався водообмін у Краснопавлівському водосховищі. Воду з Дніпра перекачують по каналу Дніпро - Донбас.

Протягом 60 днів до Краснопавлівського водосховища планують перекачати 130 млн куб. м води. Про це повідомив начальник Харківського обласного управління водних ресурсів Віталій Жук. За його словами, з 17 жовтня почалося прокачування води з Дніпродзержинського водосховища у канал Дніпро - Донбас, поступово запускаються 12 насосних станцій на цьому каналі. Перші три насосні станції уже працюють. За добу подано 1,8 млн куб. м. Поступово вода буде надходити у Краснопавлівське водосховище.

- Згідно з регламентом, водообмін відбувається протягом 57-60 днів у два етапи, - розповів Віталій Жук. -  На першому (з 3 по 17 жовтня) був здійснений водообмін у Орільському водосховищі. А після цього воду почали подавати до Краснопавлівського водосховища.

За словами еколога, з Державного бюджету було виділено 60 млн грн на оплату електроенергії, яку використовують насосні станції. А 1,7 млн грн виділила Харківська облрада на підготовку насосних станцій до роботи.

Новий водопровід запустили в Золочівському районі

Нагадаємо, для підтримки гарної якості води водообмін має проводитися двічі на рік. Але востаннє вода прокачувалася восени 2013 року. Це спричинило погіршення якості води. Як розповів начальник Харківського обласного управління водних ресурсів, на сьогодні доступний для водозабірних споруд об’єм води склав усього 13 млн кубометрів. Для порівняння, місто Харків на рік споживає з водойми 60 млн кубометрів. Ще два-три - місяці — і водозабір би взагалі припинився. Погіршилась і якість води.

- Вода за жорсткістю вже перевищує нормативні значення. Для порівняння — жорсткість води у Краснопавлівському водосховищі зараз 8,5 ммоль/літр, а води у Дніпрі — 2-3 ммоль/літр. Додаючи воду з Дніпра, ми отримуємо жорсткість близько 7 ммоль/літр. Норма - це 8 ммоль/літр, - пояснює Віталій Жук.

Доданої води вистачить на два роки.

Тамара Кіч

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта