Долар перетнув межу 13 грн. Харківський експерт прогнозує і подальше зростання курсу

11.08.2014 11:18 Економіка
radchenko-anna.livejournal.com radchenko-anna.livejournal.com

Сьогодні на міжбанку курс долара побив черговий рекорд: сягнув відмітки 13 гривень за долар.

Економічний експерт громадського руху «Альянс Республика» Ігор Сілінський прокоментував ситуацію зі зростанням курсу валюти в Україні, попередній стрибок якого відбувся два тижні тому.

Долар, який у березні утвердився на позначці 12 грн, зараз підскочив у продажу до 12,5 грн і перетнув межу 13 гривень, у результаті чого реальна вартість заощаджень населення вчергове зменшилася. Ігор Сілінський переконаний, що курс валют зріс на тлі заяви Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка про відставку, побоювань, пов’язаних з успіхом у переговорах з МВФ за програмою кредитування, а також публікації статистичних даних про стан платіжного балансу України в першому півріччі.

– Що стосується курсу долара, одним з вагомих складових факторів є сальдо платіжного балансу країни, його динаміка, або, якщо простіше, – наскільки експорт перевищує імпорт або навпаки. У червні дефіцит, за даними НБУ, становив 424 млн доларів, а це означає, що валюти з країни вийшло на цю суму більше, ніж зайшло, – пояснив експерт. – Також серйозним чинником, який послаблює економіку в цілому, залишається політична нестабільність у країні, зниження макроекономічних показників, наявність високого ступеня ризиків у банківській системі.

Економіст вважає, що в Україні існують серйозні причини для подальшого ослаблення гривні, а отже, і зростанню курсу валюти.

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта