Харківщина зазнає втрат від бойових дій у сусідньому регіоні

01.08.2014 06:47 Економіка
glavred.info glavred.info

Про це повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Ігор Райнін.

– Ми зазнаємо прямих і непрямих втрат від скорочення ведення торгових відносин на 10 % з РФ, а також, де-факто, через скорочення бізнесу з Луганською та Донецькою областями та Кримом. Крім того, системного впливу на ситуацію завдає і змінення споживацького ставлення населення. У нинішніх умовах люди не готові витрачати гроші на товари тривалого користування, в тому числі й на нерухомість, що далі потягне за собою такі важливі галузі, як будівництво та виробництво будматеріалів, – сказав Ігор Райнін.

Читайте також: ДОЛАР ЗНОВУ Б'Є РЕКОРДИ: КУРСИ ВАЛЮТ ПО ХАРКОВУ ТА УКРАЇНІ
                       МІНДОХОДІВ У ХАРКОВІ ЗВІТУЄ ПРО ЗБІР П'ЯТИ МІЛЬЯРДІВ ДО БЮДЖЕТУ ТА БОРОТЬБУ З "ПОДАТКОВИМИ ЯМАМИ"
                       ЯК ЗАЛУЧИТИ НА РИНКИ ХАРКОВА ПІДПРИЄМЦІВ. У МІСЬКРАДІ ЗНАЙШЛИ ВИХІД

На думку заступника губернатора, ці факти не тільки негативно впливають на стан економіки області, але ще й накладаються на інші проблеми, такі, як борги місцевих бюджетів, які на початок цього року складали 500 млн грн (на сьогодні вдалося зменшити заборгованість більше ніж удвічі, і залишилось 200 млн грн).
Також заступник голови облдержадміністрації підкреслив, що велика системна проблема зараз «підточує» і аграрний сектор.

– Коли врожаю немає, сільгосппідприємства отримують збитки, а коли врожай високий, відбувається обвал закупівельних цін. І підприємства знову ж таки отримують збитки, – пояснює чиновник.

На думку Ігоря Райніна, ця проблема і надалі існуватиме, поки не почне розвиватися переробна галузь, що генерує продукцію з високою доданою вартістю. А тому розробка і реалізація інвестиційних проектів у цій сфері для влади зараз є стратегічним пріоритетом. Крім того, без таких підприємств економіка сіл і надалі залишатиметься збитковою та депресивною.

Шукаємо інші ринки збуту

При цьому в промисловості області є і позитивні зміни. Зокрема, доходи зведеного бюджету області порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли на 13 %. Харківська область має позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами в обсязі 70 млн доларів. За підсумками минулого року сальдо зовнішньої торгівлі було негативним і становило 350 млн доларів. Показники промисловості теж пішли вгору. Індекс промислової продукції в червні по відношенню до травня склав 105 %, а по відношенню до липня 2013 року – 102 %. Харківщина стала єдиним промислово розвиненим регіоном у країні, де намітилося зростання.

– За тим, що сьогодні за деякими показниками економіки є позитивна динаміка у нашому регіоні, має бути розуміння, що інші дві великі області сьогодні не працюють на ВВП країни, тому усім іншим регіонам потрібно працювати більше, щоб забезпечити соціальний захист людям, щоб виконувати бюджет, – сказав під час засідання голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. – Нам багато потрібно зробити для переорієнтації промислових підприємств на інші ринки збуту, замінити можливості експорту. Необхідно створювати умови для залучення інвесторів, щоб вони не боялись вкладати кошти, щоб вони повірили, що ми готові працювати для забезпечення стабільності.

Крім того, Харківщина розглядає пропозиції європейських партнерів щодо спільного продажу харківської продукції у країни третього світу.

Артем Богдан, матеріал з газети "Слобідський край" № 91 від 31.07.2014

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта