Комуналка дорожчає відсьогодні

Комуналка дорожчає відсьогодні

focus.ua

З 1 травня для українців буде змінено ціну на газ, підвищено мінімальну зарплату та прожитковий мінімум.

Одна ціна для всіх

Вартість газу зросте більше ніж удвічі та буде однаковою для населення, комунальників і промисловості. Нагадаємо, Кабінет Міністрів у середу прийняв постанову, якою встановив ринкову ціну на блакитне паливо. З 1 травня українці платитимуть 6879 грн за тисячу кубометрів. Як пояснили в Уряді, ця ціна включає в себе вартість газу як товару з урахуванням тарифу на вхід до ГТС із транспортування до західного кордону. Це – 4942 грн за тисячу кубометрів. ПДВ становить 1146,51 грн. Також ціна включає тариф на транспортування газу територією України (219 грн) і тариф на його розподіл (513,7 грн). Ще 57,4 грн становить торгова націнка постачальника газу.

– Багато років на цій темі спекулювали. Для нас важливо, щоб ми були прозорі, відкриті, і, безумовно, це все відповідає тим зобов’язанням, які були взяті перед МВФ, – сказав під час засідання Уряду в середу Прем’єр Володимир Гройсман.

Скільки коштуватимуть путівки в дитячі табори Харківщини

У свою чергу в МВФ привітали це рішення. «Нові тарифи також зменшать масштаби корупції та сприятимуть подальшому зменшенню енерговитрат, стимулюватимуть інвестиції до внутрішнього виробництва, і таким чином допоможуть досягнути енергетичної незалежності», – заявив речник МВФ.

Отже, ціна на газ зменшиться, але не для всіх. До 1 травня блакитне паливо коштувало 7188 грн за 1000 кубометров. Для українців, які споживали менше ніж 1200 кубів за опалювальний період, існувала соціальна норма в розмірі 3600 грн за тисячу кубів. Її скасували. Тепер для мешканців невеликих приватних будинків, які споживали менше 1200 кубометрів, ціна виросла удвічі. Ціна для більших домогосподарств формально знизиться із 7,2 до 6,8 грн за кубометр, але для більшості з них у зв’язку зі скасуванням пільгової норми в зимовий період ціни із жовтня все ж таки зростуть. Для споживачів у багатоквартирних будинках, які використовують газові плити для приготування їжі, газ коштував 7,2 грн за кубометр. З новою ціною у 6,879 грн за куб газ для них подешевшає на 8 %. Винятком залишаються тільки релігійні організації, для яких (у разі використання палива не у комерційних цілях) ціна залишиться низькою – 3 913 грн за тис. куб м.

Після підвищення цін на газ в Україні істотно подорожчають опалення і гаряча вода, в середньому на 60 %.

Портфель чи мандат?

До 1 травня деяким українським чиновникам доведеться вирішувати – залишатися у державній службі чи бути депутатом. Саме в цей день Закон «Про державну службу», прийнятий Верховною Радою 10 грудня минулого року, набуває чинності. Він передбачає обрання на всі посади в системі держуправління за конкурсом, зміну принципів нарахування матеріальної винагороди чиновників, а також повинен сприяти деполітизації держапарату. По ходу впровадження Закон буде ще доопрацьовуватися. Найважливішою новацією закону експерти вважають запровадження нової інституції – Комісії з питань вищого корпусу державної служби, яка захищатиме держслужбовців від звільнень.

Разом з реформою зміняться й посадові оклади працівників державних органів. З 1 травня вони збільшуються на 10 %. Керівникам буде надано право нараховувати працівникам надбавку за високі досягнення в роботі, за додаткове навантаження і за стаж роботи. Про це заявив на засіданні уряду міністр соціальної політики Павло Розенко.

Так, запроваджується трирівнева диференційована система з урахуванням юрисдикції держорганів. На першому етапі посадовий оклад у держорганах центрального рівня становитиме від 3,6 тис. до 12 тис. грн. В областях посадовці отримуватимуть від 2,5 тис. до 10 тис. грн, а районні чиновники зароблятимуть від 1,7 тис. до 8,6 тис. грн.

Заробітна плата зросте з 1 травня і для решти українських громадян. Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» підвищується рівень заробітної плати та прожиткового мінімуму. На період з 1 травня 2016 року до 30 листопада 2016 року їх розмір становитиме 1450 гривень. Бюджетом передбачено і зростання соціальних стандартів, зокрема на 56 гривень підвищується мінімальна пенсія за віком – з 1074 до 1130 гривень.

Тамара Кіч

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ