Надсучасний пристрій для прогнозу стихій розробили у Харкові
Як розповів один із розробників проекту молодший науковий співробітник Харківського національного університету радіоелектроніки Дмитро Рачков, група розробників із харківських та київських вишів спроектувала перший вітчизняний метеорологічний радіолокатор.
- Це пристрій, який дозволяє спостерігати за різними явищами природи дистанційно, для того, щоб прогнозувати у короткостроковій перспективі погодні умови, що дуже важливо для сільського господарства, для забезпечення авіації, для комунальних служб. Пристрій дозволяє передбачати небезпечні стихійні явища,- пояснив Дмитро Рачков.
За його словами, в Україні таких пристроїв не виробляли ніколи. Це перший проект, який матиме більше технічних переваг, аніж існуючі аналоги у світі (Німеччині, США, Італії та інші), зокрема, по точності вимірювання.
Пристрій не з дешевих. Сьогодні зарубіжні аналоги коштують більше двох млн дол. Для того, щоб виготовити перший пробний пристрій в Україні, необхідно понад дев’ять мільйонів дол.
На думку Дмитра Рачкова, Україна володіє заводськими потужностями та спеціалістами-теоретиками, необхідними для налагодження серійного виробництва метеолокаторів.
Інна Пирлик