Пестициди та агрохімікати повністю вивезені з Харківської області

30.05.2012 17:29 Економіка
З Харківщини вивезені всі пестициди З Харківщини вивезені всі пестициди

На сьогоднішній день територія Харківської області повністю звільнена від непридатних до використання пестицидів та агрохімікатів.

Про це сьогодні під час робочої поїздки до Первомайського повідомив кореспонденту "СК" начальник Державної екологічної інспекції у Харківській області Артем Георгіян.

За його словами, з 8 по 25 травня з території Харківської області вивезено 1070 т пестицидів та агрохімікатів. У тому числі з ДП "Хімпром" (м. Первомайський) вивезено 967 т пестицидів.

За словами начальника Головного управління охорони навколишнього середовища ХОДА Романа Квартенка, в 2012 році на вивоз цих речовин з Державного фонду екології було виділено 22 млн грн.

Як повідомив головний технолог ДП "Хімпром" Володимир Шилов, ці відходи утворились більше 20 років тому в результаті аварії , яка сталася у цеху з виробництва ядохімікатів.

- З роками проблема зберігання відходів та ядохімікатів стала гострішою, адже у підприємства не було фінансової можливості підтримувати належні умови їх зберігання, тому в 2008 році на підприємстві почався збір і складування цих речовин.

З 2010 по 2012 роки з Харківської області вивезено 1800 т шкідливих речовин.

Тамара Кіч

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта