Податки для аграріїв підвищать. Подробиці

23.04.2013 06:00 Економіка
http://news.point.md/ http://news.point.md/
В Україні з 2014 року сплата фіксованого сільськогосподарського податку може збільшитися майже в шість разів

Чиновники пропонують змінити механізм нарахування податку, щоб аграрії платили його, виходячи з грошової оцінки земель, яка постійно змінюється, повідомляє ТСН.

Зокрема, запропоновано індексувати норматив, як це відбувається в разі сплати податку на землю. Тобто замість нинішніх платежів - в середньому 5,5 грн/га ріллі (грошова оцінка сільськогосподарських угідь - 3674 грн/га) - доведеться платити 31 грн/га (на 1 січня 2013 року - 20,64 тис. грн).

Передбачається, що доходи держави таким чином виростуть на 1-1,3 млрд грн.

Крім того, Міндоходів пропонує ввести з 1 січня 2014 року новий механізм сплати екологічного податку та збору за спеціальне використання води - через агентів. В їх число увійдуть суб'єкти господарювання, які торгують товарами в аерозольній упаковці або імпортують їх (ставка збору - 1% від митної вартості), скидають воду продукти побутової хімії або формують відходи з полімерів, гуми, люмінесцентних ламп (1 євро/од.), а також одержувачів гуманітарної допомоги у вигляді такої продукції (100 євро/т).

Ставку плати за користування надрами обчислюватимуть у відсотках від вартості видобутих корисних копалин - 3-7,5%, проте сума платежу не повинна бути менше нинішнього рівня - 0,34-39,3 грн/од. обсягу або ваги.

Глава Аграрного союзу Геннадій Новіков пояснив, що раніше в структуру фіксованого податку, крім податку на прибуток і землю, зборів за користування надрами і водою, входив збір у Пенсійний фонд, зараз же аграрії платять його окремо.

"Тому якщо до цих 6 грн додати всі платежі, які зараз вносяться, то сума перевищує навіть шестиразове збільшення", - говорить експерт.

Джерело: ТСН
Автор: Администратор сайта