Росії невигідно виробляти цемент на Балаклійському цементному заводі через дороговизну

12.03.2013 12:57 Економіка
http://lisichansk.com.ua/ http://lisichansk.com.ua/
ПАТ “Євроцемент-Україна” (Балаклійський цементний завод) поки не планує виробляти цемент на власному клінкері.

Як розповів сьогодні під час прес-конференції голова Балаклійської райдержадміністрації Іван Столбовий, заводу поки не вигідно працювати на власній сировині.

- У 2012 році завод виготовив 1,6 млн тонн цементу. А проектна потужність заводу — 4 млн тонн цементу. У 2008 році після реконструкції п'ятої печі завод вийшов на потужність 3,8 млн тонн цементу, - розповів голова РДА.

Завод мав таку потужність, коли ціна за газ була не такою високою і підприємство мало можливість виготовляти власну сировину.

Сьогодні завод працює на російському клінкері, який завозять із Бєлгородського заводу (яким, як і балаклійським заводом, володіє компанія “Євроцемент груп”).

- Для чого це робиться? Тому що сьогодні вартість газу для промислових підприємств Україні становить близько 500 доларів за тисячу кубометрів. Вартість газу для промислових підприємств у Росії в цементній галузі та вцілому для всіх промислових підприємств становить 100-120 дол. Тому, звісно, їм сьогодні вигідно використовувати російський газ, - каже Іван Столбовий.

Така висока вартість газу не дозволить заводу конкурувати з підприємствами, які працюють на вугіллі.

Звісно, така ситуація впливає на кількість робочих місць на заводі. Якби підприємство повністю самостійно виробляло цемент, на ньому б трудилося близько 2 000 працівників. На сьогодні завод забезпечує завод роботою 1 000 людей.

Інна Пирлик

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта