Розрахунок субсидій почнуть проводити після першого жовтня

28.09.2016 11:39 Економіка
Фото із соцмережі Фото із соцмережі
Розрахунок розміру субсидій на опалювальний період-2016/17 проводитиметься після 1 жовтня

Про це заявив Міністр соціальної політики України Андрій Рева - повідомляє сайт ХОДА.

«Якщо сім’я подала документи на оформлення субсидії, і на неопалювальний період вона не призначена, підстав для хвилювання не повинно бути, - пояснює Андрій Рева. - Розрахунок розміру субсидій на опалювальний період 2016-2017рр. проводитиметься після початку опалювального періоду, який в Україні зазвичай починається після 1 жовтня».

Він нагадав, що житлова субсидія є безповоротною допомогою уряду українським сім’ям у сплаті комунальних послуг і призначається на 12 місяців, а її розрахунок проводиться окремо на неопалювальний період і окремо - на опалювальний. За словами міністра, повертати її не потрібно, навіть у разі продажу квартири, на яку була оформлена житлова субсидія.

Наразі органи соціального захисту населення проводять розрахунки на неопалювальний період.

Обласному будинку дитини № 2 вручили нове обладнання

«Якщо комусь не вийшла субсидія на неопалювальний період, панікувати не варто. Таким родинам у жовтні буде здійснено автоматичний перерахунок на опалювальний період. Жодних додаткових документів подавати не потрібно, система здійснить перерахунок автоматично з урахуванням оплати за опалення - централізоване або індивідуальне», - уточнив Андрій Рева.

Міністр також зазначив, що органи соціального захисту населення проводитимуть розрахунки на основі нових тарифів та інформації від надавачів послуг – тепло-, газо- та електропостачальних організацій. Інформація про розмір субсидії буде відображена у листопадових платіжках за оплату комунальних послуг.

У Мінсоцполітики нагадують: на опалювальний період 2016-2017 рр. житлові субсидії видаватимуться на основі тих критеріїв, які діють на сьогодні. Тобто, без врахування наявності депозитів і доходів від їх розміщення в банку, без будь-яких обмежень щодо наявності майна.

«Допомогу держави – субсидію – може отримати більшість українських родин, якщо їхні комунальні витрати перевищують у середньому 15% щомісячного сукупного доходу. Уряд адресно заплатить за кожного громадянина, - говорять фахівці. - Держава зробила крок назустріч і тим людям, які орендують житло. Такі сім’ї, на підставі договору найму (оренди) житла, також можуть оформити субсидію і значно менше платити за комунальні послуги».

У міністерстві нагадують, що субсидія розраховується виходячи з доходу зареєстрованих у будинку (квартирі) осіб і оформлюється на будь-кого з членів сім’ї. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги не впливає на визначення права на призначення субсидії.

Довідка. Для отримання державної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг необхідно заповнити лише заяву та декларацію про доходи. Жодних інших документів не потрібно. Якщо у складі сім’ї відбулися зміни – збільшилася кількість зареєстрованих у житловому приміщенні людей чи зменшилася – про це варто повідомити органи соціального захисту для перерахунку розміру субсидії.

Микола Мельник

Автор: Администратор сайта