Тарифи на воду та водовідведення зростають з 1 серпня

16.07.2014 13:44 Економіка
http://www.zhitomir.info/ http://www.zhitomir.info/

З 1 серпня в Україні будуть нові тарифи на водопостачання та водовідведення.

 Набуде чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, № 879 від 04.07.2014 р. «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання й водовідведення КП «Харківводоканал». Згідно з постановою, комунальному підприємству встановлено єдині тарифи для всіх категорій споживачів. Так, тариф на централізоване водопостачання становитиме 5,172 грн за 1 куб. м (замість 2,448); на централізоване водовідведення – 3,036 грн за 1 куб. м (замість 1,116 ). Також подорожчало централізоване водопостачання для обласних споживачів «Харківводоканалу», майже уп’ятеро.

Попереднє підвищення було 1 липня, тоді в Україні зросли тарифи на водопостачання в середньому на 84 %, на водовідведення – на 105 %. У Нацкомпослуг заявили, що тепер українці платитимуть за воду відповідно до економічно обґрунтованого рівня – тобто, із закладеною рентабельністю до 5 %. Утім, для харківського водопостачальника нові тарифи не те що не будуть рентабельними, а й не покриють усі витрати. Як заявив Іван Корінько, генеральний директор КП «Харківводоканал», збитки у підприємства будуть на рівні 10 %.

Він зазначив, що причинами підвищення тарифів є значне зростання цін на енергоносії (у 2,2 раза), збільшення витрат на хімреагент (у 2,2 раза) і паливно-мастильні матеріали (у 3 рази), збільшення вартості матеріальних ресурсів, необхідних для проведення ремонтних робіт (у 2 рази), зміна рівня мінімальної заробітної плати (в 1,9 раза) та інших складових. Істотну роль відіграє і те, що воду до Харкова доводиться перекачувати з Краснопавлівського водосховища за 150 км і з Печенізького водосховища – за 50 км.

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта