У Харкові планують створити громадський бюджет

20.09.2017 11:45 Економіка
Фото: із соціальної мережі Фото: із соціальної мережі
Міська цільова програма «Громадський бюджет (бюджет участі) міста Харкова» на 2018-2021 роки була прийнята 20 вересня, на сесії Харківської міської ради.

Як повідомила заступник Харківського міського голови - директор Департаменту бюджету і фінансів Тетяна Таукешева, ідея громадського бюджету виникла в 1989 році в місті Порту-Алегрі (Бразилія) і була успішно перейнята багатьма містами по всьому світу. З 2015 року в Україні також іде впровадження громадського бюджету: в даний час цю ідею втілюють Київ, Дніпро, Полтава, Чернівці, Черкаси, Рівне, Тернопіль та ін.

«Громадський бюджет є інструментом прямої демократії, одним із механізмів участі громадськості в бюджетному процесі і передбачає надання громадянам права розподілу частини коштів місцевого бюджету. Ця модель дозволяє городянам самостійно вирішувати, на які потреби спрямувати зазначені кошти. Кожен житель має можливість подати власну пропозицію фінансування за рахунок коштів громадського бюджету і шляхом голосування вирішити, яка з представлених пропозицій найкраща і має бути впроваджена», - зазначила Тетяна Таукешева.

За її словами, кошти громадського бюджету міста Харкова можуть спрямовуватися на інноваційні проекти, що передбачають розвиток міської інфраструктури. Проекти повинні бути оригінальними і не дублювати заходи, заплановані до реалізації міською владою.

Два нових дитячих садки створили в Харкові

Громадський бюджет наповнюватиметься за рахунок коштів бюджету міста Харкова та інших джерел, не заборонених законодавством. У різних містах України обсяги громадського бюджету коливаються від 500 тис. грн (невеликі міста) до 50 млн грн (Київ).

Як повідомила Тетяна Таукешева, в Харкові на 2018 рік планується виділити на бюджет участі 50 млн грн. До робочої групи, яка займатиметься питаннями громадського бюджету, увійдуть 17 осіб - депутати Харківської міськради, представники громадськості, виконавчих органів міськради, Молодіжної ради при Харківському міському голові.

Автор: Администратор сайта