Укрзалізниця планує скасувати паперові квитки на поїзди

07.02.2013 13:47 Економіка
http://mignews.com.ua http://mignews.com.ua
Замість них діятиме електронний квиток. Нововведення стосується поїздів дальнього прямування у внутрішньому сполученні.

Про це повідомив головний інженер головного пасажирського управління Укрзалізниці Євгеній Дихне.

Він зазначив, що на першому етапі електронними квитками пасажири можуть скористатися лише на електропоїзди категорії Інтерсіті+, така послуга впроваджена з 5 лютого цього року в експериментальному порядку, а на другому етапі технологію продажу електронних проїзних документів планується застосувати на усі пасажирські поїзди внутрішнього сполучення.

«Під час придбання квитка через мережу Інтернет на сайті Укрзалізниці booking.uz.gov.ua на поїзди Інтерсіті+ обов’язкового необхідно вказати ім’я та прізвища пасажира, який здійснюватиме поїздку. Посадочний документ, який пасажир може роздрукувати самостійно на принтері, є підставою для посадки у поїзд. Не потрібно його обмінювати у касі на паперовий квиток на бланку встановленого зразка, як це зараз відбувається з Інтернет-квитками. У цьому відмінність електронних посадочних документів, які економлять час пасажира і не потребують звернення до квиткової каси. А при посадці у поїзд пасажиру потрібно мати з собою документи, що підтверджують особу», - розповів Євгеній Дихне.

Він зазначив, що безпосередньо у поїзді пасажиру, який здійснює поїздку за електронним посадочним документом, стюард у разі потреби може видати паперовий проїзний документ на бланку встановленого зразка, такий, як у квитковій касі. «В майбутньому, коли електронні квитки будуть впроваджені на усі поїзди дальнього прямування у внутрішньому сполученні і продаватимуться, не лише через сайт Укрзалізниці, але й у касах, ми відмовимося від бланків встановленого зразка, тобто від звичних паперових квитків. Відмова від бланків дозволить Укрзалізниці щороку економити близько 20 млн грн. А для звітності будуть дійсні електронні квитки», - зазначив головний інженер головного пасажирського управління Укрзалізниці.

Він розповів, що для поширення цієї послуги, окрім поїздів категорії Інтерсіті+, на інші поїзди наразі необхідно закупити близько 4 тис. мобільних терміналів контролю документів для зчитування штрих-коду посадочного документа і перевірки його легітимності. Наразі такими мобільними терміналами користуються стюарди у швидкісних поїздах для перевірки електронних посадочних документів.

Автор: Администратор сайта