Вантажі між Україною і Туреччиною буде легше перевозити - підписана угода

03.10.2012 15:03 Економіка
http://ukr.obozrevatel.com http://ukr.obozrevatel.com
Порти України і Туреччини підписали правила перевезення вантажів та організації експлуатації вантажних вагонів у міжнародному прямому вантажному залізнично-поромному сполученні.

Це дозволяє перевозити вантажи між україною і Туреччиною у міжнародному прямому вантажному залізнично-поромному сполученні без переоформлення перевізних документів.

Як повідомляє сайт "Укрзалізниці", перевезення вантажів без їх перевантаження у портах із залізничного на морський транспорт та переоформлення перевізних документів сприятиме збереженню вантажу, прискоренню його передачі на кордоні,  зменшенню терміну доставки одержувачу, а також забезпеченню правових гарантій клієнтам при перевезеннях вантажів з країн Європи до країн Азії.

 - У нас є два термінали, які здатні приймати такі пороми. Сьогодні вони завантажені на 15-20% від потужностей - Керч та Іллічівськ. З турецької сторони відправлення поромів планується не лише з порту Дериндже, а Самсун та інших, - зазначив начальник головного комерційного управління Укрзалізниці Юрій Меркулов.

Між Україною та Туреччиною спостерігається  зростання обсягів перевезень зовнішньоторгових вантажів. За 8 місяців 2012 року вони склали понад 12 млн тонн, що більше до відповідного періоду минулого року на 13%.

В структурі загальних перевезень вантажів між Україною та Туреччиною переважають експортні - 61% та транзитні призначенням у Туреччину - 38%.

 - Адміністративні формальності, які виникають на сьогодні, що пов’язано з переоформленням одного перевізного документа на інший при перевезенні вантажів залізничним, морським та автомобільним транспортом, з використанням поромних переправ між портами України та Туреччини, будуть спрощені. При цьому з’являється перспектива перевезень з використанням уніфікованої накладної ЦІМ/СМГС. Такий крок відкриває великі можливості для реалізації транзитного потенціалу країн у напрямку південь-північ, - зазначив Юрій Меркулов.

На важливості зміцнення торговельно-економічних зв’язків між Україною та Туреччиною, зокрема і у сфері транспорту наголосив Президент України Віктор Янукович  під час Другого засідання українсько-турецької Стратегічної ради високого рівня. Президент відзначив важливість напрацювання двосторонніх нормативних документів для розвитку прямого вантажного залізнично-поромного сполучення між Україною та Туреччиною. 

Автор: Администратор сайта