Вантажі між Україною і Туреччиною буде легше перевозити - підписана угода
Це дозволяє перевозити вантажи між україною і Туреччиною у міжнародному прямому вантажному залізнично-поромному сполученні без переоформлення перевізних документів.
Як повідомляє сайт "Укрзалізниці", перевезення вантажів без їх перевантаження у портах із залізничного на морський транспорт та переоформлення перевізних документів сприятиме збереженню вантажу, прискоренню його передачі на кордоні, зменшенню терміну доставки одержувачу, а також забезпеченню правових гарантій клієнтам при перевезеннях вантажів з країн Європи до країн Азії.
- У нас є два термінали, які здатні приймати такі пороми. Сьогодні вони завантажені на 15-20% від потужностей - Керч та Іллічівськ. З турецької сторони відправлення поромів планується не лише з порту Дериндже, а Самсун та інших, - зазначив начальник головного комерційного управління Укрзалізниці Юрій Меркулов.
Між Україною та Туреччиною спостерігається зростання обсягів перевезень зовнішньоторгових вантажів. За 8 місяців 2012 року вони склали понад 12 млн тонн, що більше до відповідного періоду минулого року на 13%.
В структурі загальних перевезень вантажів між Україною та Туреччиною переважають експортні - 61% та транзитні призначенням у Туреччину - 38%.
- Адміністративні формальності, які виникають на сьогодні, що пов’язано з переоформленням одного перевізного документа на інший при перевезенні вантажів залізничним, морським та автомобільним транспортом, з використанням поромних переправ між портами України та Туреччини, будуть спрощені. При цьому з’являється перспектива перевезень з використанням уніфікованої накладної ЦІМ/СМГС. Такий крок відкриває великі можливості для реалізації транзитного потенціалу країн у напрямку південь-північ, - зазначив Юрій Меркулов.
На важливості зміцнення торговельно-економічних зв’язків між Україною та Туреччиною, зокрема і у сфері транспорту наголосив Президент України Віктор Янукович під час Другого засідання українсько-турецької Стратегічної ради високого рівня. Президент відзначив важливість напрацювання двосторонніх нормативних документів для розвитку прямого вантажного залізнично-поромного сполучення між Україною та Туреччиною.