Як утримати лікарів на одному робочому місці. Інформація Р. Богатирьової

06.03.2013 09:09 Економіка
http://www.mednet.odessa.ua http://www.mednet.odessa.ua
Головним дефіцитом в країні при реформуванні системи охорони здоров’я виявились навіть не гроші, а кадри.

Втім, зазначає Міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова, ця проблема характерна для багатьох, навіть розвинених країн: лікарі й фармацевти постійно мігрують у пошуках кращих умов праці.

Крім того, реформа вимагає більшої кількості сімейних лікарів, і далеко не кожний досвідчений фахівець вузької медичної спеціальності погодиться перекваліфікуватися на лікаря загальної практики. Втім, охочі (принаймні, серед терапевтів і педіатрів) є, і для них проводяться спеціальні навчальні курси. Подолати цю проблему МОЗ намагається збільшенням державного замовлення у медичних вишах країни. Застосовуються й матеріальні мотивації.

– Той, хто бере на себе зобов’язання після випуску з вишу відпрацювати три роки у «первинці», отримує адресну грошову допомогу в розмірі п’яти мінімальних зарплат, – розповіла Раїса Богатирьова. – Крім того, ми добилися того, що медичним і фармацевтичним працівникам, які проходять курси підвищення кваліфікації, зберігається оплата праці, якщо до цього вони працювали за сумісництвом. Раніше оплачувалася тільки ставка окладу, а зараз оплачується і робота за сумісництвом на період проходження ними курсів.

Тамара Кіч, матеріал з газети "Слобідський край" №27 від 02.03.2013

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта