Завантажування чорного контенту з Інтернет загрожує штрафом 50 тис. грн

14.11.2012 13:21 Економіка
http://www.securitylab.ru http://www.securitylab.ru
Більше 40% програм, фільмів і музики, які завантажують в українському сегменті Інтернету, здатні нанести шкоду комп'ютеру.

Як повідомив керівник департаменту із захисту прав інтелектуальної власності «Microsoft Україна» Юрій Омельченко, більше половини неліцензійних дисків з програмним забезпеченням та іграми, що продаються на ринках в Харкові та Києві, містять віруси і шкідливі програми.

Завантажуючи «чорний контент» (програми, фільми, музику, т.д.) на компютер, користувач наражається в першу чергу на юридичні ризики, говорить начальник лабораторії компютерної діагностики Сергій Прокопенко. Користувач, який послуговується неліцензійним програмним забезпеченням, має ризик потрапити під адміністративну (штраф від 9.8 до 50 тис гривень) і кримінальну відповідальність (максимальне покарання за цей злочин — до 6 років позбавлення волі). Але головною проблемою експерти вважають технічні ризики.

- Не купуючи ліцензійний продукт, ви не можете користуватися якісною технічною підтримкою і оновленнями. При великій кількості кіберзагроз працювати без оновлення ПЗ практично неможливо. Наслідком цього може бути низька захищеність систем, нестабільна робота, простій обладнання, - підкреслює Сергій Прокопенко. - Крім того, ви можете стати жертвою: злочинці можуть отримати управління вашим комп'ютером, ви можете стати джерелом спаму, крадеться ваша персональна інформація (дані соцмереж, месенджерів).

Тамара Кіч

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта