Майбутнє для Сходу України. Порошенко анонсує укріплення кордону та особливий статус деяких областей

Майбутнє для Сходу України. Порошенко анонсує укріплення кордону та особливий статус деяких областей

Президент України Петро Порошенко не виключає, що найближчим часом доведеться створити особливий режим перебування громадян в зонах, які прилягають до місця проведення АТО.

- Заслуговує на увагу ініціатива громадськості з розробки стратегічного плану для організації партизанського руху. Ми і до цього мають бути готові, - сказав президент на розширеному засіданні Кабміну.

Також Порошенко вважає за необхідне почати зміцнення кордонів.

- Якщо без «лінії Маннергейма» (смуга фортифікаційних укріплень, які були побудовані Фінляндією в 20-30-і роки 20-го століття на Карельському перешийку на випадок війни з Радянським Союзом - ред.) не обійтися, значить, потрібно вибудовувати оборонну лінію з урахуванням існуючого досвіду. Звертаю вашу увагу: не фортифікаційні споруди зразка 41-42 років, а то, що сьогодні потрібно, виходячи з сучасної оборонної науки, - сказав президент

За словами Порошенка, повинна враховувати можливість захисту від ураження залповим вогнем, передбачати можливість чіткої комунікації та взаємодії всіх задіяних в АТО підрозділів з наявністю спеціальної зони, яка дозволяє активно застосовувати зброю.

Президент підкреслив, що зміцнення обороноздатності країни і готовність її захищати - це один із способів боротьби за мир.

- Ми хочемо миру. Але якщо хочеш миру - порох слід тримати сухим, - додав він.

Раніше на засіданні Порошенко заявив, що внесе до парламенту законопроект про тимчасове регіональний статус частини Донецької та Луганської областей в складі України.

За матеріалами: ЛігаБізнесІнформ