Кінематограф на селі. Хронограф, 1915 рік

25.03.2016 08:50 Хронограф

Через рік нашій газеті виповнюється 100 років. Як тільки вона не називалася: і «Пролетар», і «Комунар», і «Харківський пролетар» (а в 1918 році - «Донецький пролетар»), і «Соціалістична Харківщина», поки нарешті в 1991 році, прибравши з назви класово-партійну приналежність, не стала тим «Слобідським краєм», який ви звикли бачити.

100 років газета разом з регіоном проживала будні і свята, ділила з ним радості і печалі. Напередодні такої серйозної дати ми починаємо ювілейний марафон, в рамках якого вас, наші дорогі читачі, чекає захоплююча подорож в минуле разом з «СК».
* Всі цитати наведені згідно з оригіналом.

Харківське повітове земство придбало кінематограф для показу стрічок із сільського господарства під час читання лекцій для сільського населення. І ця новина викликала неабиякий інтерес з боку останнього. Так, у народному домі міста Золочева, коли читали лекцію на тему «Виправлення старого занедбаного саду та омолоджування плодових дерев» з демонстрацією відповідних кінематографічних картин, зібралося понад 700 чоловік.

ДВОБІЙ ПАСТУХА ТА ВОВКА. ХРОНОГРАФ, 1950

А у Великій Рогозянці у приміщенні школи на лекцію зібралося майже все населення. Шкода, що дуже мало кінострічок на сільськогосподарську тематику є в наших лекторів.

Олег Аврамцев

Автор: Администратор сайта