Пожежа на Харківщині та мужній вчинок колгоспника. Хронограф, 1961 рік

Пожежа на Харківщині та мужній вчинок колгоспника. Хронограф, 1961 рік

Фото із соцмережі

Через рік нашій газеті виповнюється 100 років. Як тільки вона не називалася: і «Пролетар», і «Комунар», і «Харківський пролетар» (а в 1918 році - «Донецький пролетар»), і «Соціалістична Харківщина», поки нарешті в 1991 році, прибравши з назви класово-партійну приналежність, не стала тим «Слобідським краєм», який ви звикли бачити.

100 років газета разом з регіоном проживала будні і свята, ділила з ним радості і печалі. Напередодні такої серйозної дати ми починаємо ювілейний марафон, в рамках якого вас, наші дорогі читачі, чекає захоплююча подорож в минуле разом зі «СК».
* Всі цитати наведені згідно з оригіналом.

Темної зимової ночі в селі Журавлі, Валківського району, сталося лихо: загорівся будинок доярки Д. Суровцевої. Її сусід – колгоспник Іван Гаврилович Головко, почувши крик «рятуйте», швидко кинувся на допомогу. Він знав, що в хаті є маленькі діти. В колисці спала семимісячна Світлана, а поряд – трирічний Ваня.

Крізь дим і полум’я Головко виніс дівчинку, а коли вбіг у хату за хлопчиком, в сінях упала стеля і закрила вогнем вихід. Але Іван Гаврилович не розгубився: висадив вікно з рамою і врятував хлопчика.

ТУТ ЗАШУМЛЯТЬ ЛІСИ. ХРОНОГРАФ, 1951 РІК

Разом з іншими селянами Головко допомагав гасити пожежу, виносив з палаючої хати цінні речі, вивів з сараю корову. Він діяв рішуче, не звертаючи уваги на те, що на ньому горів одяг, обличчя і руки в опіках, що дим виїдав очі.

Нещодавно голова виконкому Валківської ради депутатів трудящих Блізнов вручив члену артілі І. Г. Головку медаль «За відвагу на пожежі».

Обласне управління протипожежної охорони і правління добровільного пожежного товариства нагородили мужнього колгоспника іменним годинником.

Инна Можейко