Як на Харківщині замість газу термальну воду знайшли

29.09.2020 18:59 Хронограф
Фото: berminvody.057.ua Фото: berminvody.057.ua

Температура – 40 градусів, склад – як у Чорному морі, та ще й поряд з відомим курортом! Про це писала наша газета 50 років тому.

У номері 172 від 4 вересня 1970 року у матеріалі "Березівське підземне море" газета "Соціалістична Харківщина" повідомлала:

"Неподалік від санаторію «Березівські мінеральні води» Харківська геолого-розвідувальна комплексна експедиція провадила планові роботи. Шукали газ. І раптом на глибині понад 1000 метрів була знайдена вода. Головний гідрогеолог експедиції М. В. Ткаченко та інспектор по охороні підземних вод О. К. Лесник провели дослідження. Виявилось, що ця вода за своїм складом нічим не відрізняється від чорноморської.

Розпочата підготовка до установки бурової вишки на відстані кількох сотень метрів від курорту. Роботи провадитиме експедиція бурового майстра Д. С. Кечеджі.

Березівська здравниця через рік матиме свою термальну воду, температура якої на поверхні становитиме плюс 40 градусів. Ця вода багата на хлоркальцій, йодобром. Відпочиваючі, крім хвойних, мінеральних, кисневих ванн, прийматимуть і морські". Автор - В. Антонюк.

Читайте також: «Сорочковий детектив»: розслідування журналістів нашої газети зразка 1970 року