Як у Харкові 50 років тому шукали та знайшли таланти

06.02.2021 13:34 Хронограф
Фото: tv-80.ru Фото: tv-80.ru

У 1969–1972 роках на Центральному телебаченні виходила програма «Алло, ми шукаємо таланти». По суті, саме вона й була першим вітчизняним шоу талантів, а її ведучий – Олександр Масляков – був першим вітчизняним шоуменом. А в січні 1971 року відбір для участі в ній проходив на Харківщині.

«Караоке на майдані», «Х-фактор» та інші шоу-програми, де на сцену або «під камеру» виходять звичайні люди, які мають якісь здібності, дуже популярні і збирають силу-силенну глядачів перед екраном. Ми вболіваємо за своїх улюбленців і навіть не здогадуємося, що у 1969– 1972 роках на Центральному телебаченні виходила програма «Алло, ми шукаємо таланти». По суті, саме вона й була першим вітчизняним шоу талантів, а її ведучий – Олександр Масляков – був першим вітчизняним шоуменом. До речі, саме ця програма дала «путівку в життя» таким гуртам, як «Зодчие», «Ялла», «Аелита», «Радуга», та багатьом іншим. У 1971 році на Харківщині проходив відбір для участі в цій передачі.

Для Харківщини це була непересічна подія: протягом місяця наша газета, яка тоді називалася "Соціалістична Харківщина", писала про це двічі. Спочатку – про сам конкурс, потім – про його результати. До речі, відбір проходив у парку імені Маяковського на ХТЗ, а вів його тоді ще дуже молодий Олександр Масляков.

Олександр Масляков – ведучий програми. Фото:  tv-80.ru

Про те, як це було та хто потрапив до фіналу, який проходив у Донецьку, читайте у матеріалах нашої газети, надрукованих 50 років тому.

№ 7 від 10 січня1971 року

"Алло, Харків шукає таланти

Концертні програми Центрального телебачення «Алло, ми шукаємо таланти!» завоювали визнання тим, що знайомлять глядачів з самобутніми самодіяльними колективами і солістами, у виконанні яких звучать пісні і музичні твори на молодіжно-комсомольську тематику. Творчі змагання співаків і музикантів залучають до активного слухання тисячі глядачів, які нерідко виступають в ролі суддів. Наступна лютнева передача транслюватиметься на Центральне телебачення з Донецька. У ній візьмуть участь і харків’яни. Часу до передачі ще чимало, але заклик «Алло, ми шукаємо таланти!» уже в дії: кожної неділі в Будинку художньої самодіяльності профспілок проходитиме прослуховування вокальних ансамблів і солістів, кращі з них візьмуть участь у передачі Харківської студії телебачення".

№ 24 від 3 лютого 1971 року

"Прихильники визначають таланти

  Два мистецьки конкурси проходили одноразово: комсомольсько-молодіжної пісні і кращих вокальних ансамблів та співаків-солістів для участі у передачі на Центральне телебачення «Алло, ми шукаємо таланти». Минулої неділі харків’яни, що заповнили танцювальний зал «Юність» у парку імені Маяковського, разом з журі визначили переможців.

Їх було дванадцять – ансамблів і солістів, які змагались за право захищати честь Харківщини у передачі Центрального телебачення, що транслюватиметься 13 лютого з Донецька. На умовну платівку-сцену залу «Юність» виходили вокальні ансамблі «Гренада» політехнічного інституту, «Квант» Палацу культури заводу «Світло шахтаря», «Ритм» Палацу культури залізничників, «Пролісок» тракторозаводівців, «Етюд» машинобудівного заводу імені Дзержинського, «Сувенір» Харківського університету і солісти О. Григор’єв, В. Колбасіна, О. Ананьєв, В. Вересников, Т. Дяковська, В. Манолов, які представляють різні самодіяльні колективи Харкова.

Думка членів журі і глядачів була одностайною – перші місця і призи прихильників мистецтва – сувеніри заводу імені Малишева та авіаційного інституту – віддано вокальному ансамблю «Ритм» і солісту ансамблю «ІРЕ-66» В. Вересникову.

Квартет «Ритм» – наймолодший з усіх учасників конкурсу. Відрадно, що колектив продовжує добрі традиції свого культосвітнього закладу, виконуючи в оригінальних обробках народні російські і українські пісні. Свого часу зі сцени Палацу культури залізничників вийшло на шлях професійного мистецтва вокальне тріо під керівництвом М. Леонтовича, яке на республіканському фестивалі художньої самодіяльності у 1967 році здобуло золоту медаль.

Концерт з танцювального залу «Юність» транслювався по телебаченню. Його вів гість харків’ян Олександр Масляков. Усі прихильники вокального мистецтва бажають харків’янам дальших успіхів у творчому змаганні.

На знімках: вокальний квартет Палацу культури залізничників і соліст ансамблю «ІРЕ-66» В. Вересников. Фото з архіву "СК"

Читайте також: Якими повинні були бути дві центральні станції метро у Харкові 

 

Автор: Інна Можейко