Як Харків п’ятдесят років тому туристів приваблював

19.03.2020 14:21 Хронограф
Колаж Бріани Янковської Колаж Бріани Янковської

Що потрібно туристу насамперед, окрім пам’яток історії, культури, архітектури, цікавих атракцій та гарних краєвидів? Дах над головою! Тому єдиний вихід – будувати готелі, що й робили у Харкові півстоліття тому.

Пропонуємо вам два матеріали, які було надруковано протягом лише одного місяця – березня 1970 року в газеті «Соціалістична Харківщина».

№ 43 від 3 березня

Для вас, мандрівники

«Турист» – так називатиметься 9-поверховий готель на 400 місць – легкий, ажурний, з скляними вітражами, облицьований гранітом. Споруджується він на Московському проспекті. Комфортабельні і затишні дво- і тримісні номери, просторі холи, ресторан, кінотеатр – все до послуг гостей нашого міста, які подорожують по країні з рюкзаками за плечима, на моторолері або автомобілі.

Нині будівництво у розпалі. Вже споруджено каркас будови, ведуться столярні роботи, прокладається водопровід. Незабаром будівельники приступлять до оздоблювальних робіт. Добре працюють трудівники УНР-427, щоб якомога швидше трудящі нашого міста і гості одержали чудовий подарунок. Спорудження готелю має бути завершено цього року.

№ 45 від 5 березня

Нові поверхи «Харкова»

Їдуть і їдуть до нашого міста численні гості. Хто в службових, хто в особистих справах, а дехто просто познайомитись з визнач­ними місцями, відвідати театри, музеї. Але як часто нашим гостям доводиться чути в готелі прикру фразу: «Вільних місць немає». Та мине небагато часу, і в готелі «Харків» гостей зустрічатимуть словами: «Ласкаво просимо».

16-поверхова прибудова до основної споруди готелю розрахована на 422 місця. Комфортабельні однокімнатні і двокімнатні номери, просторі холи, оздоблені алюмінієм, пластиком, ресторан – до послуг гостей.

Співробітники «Харківпроекту» – архітектори Б. Г. Клейн, Н. С. Фурманова, інженери Є. А. Абрамович, Г. М. Кононенко розробили цікаву висотну композицію, яка добре впишеться в загальний ансамбль площі. Спорудження 16-поверхової прибудови до готелю «Харків» на розі вулиць Тринклера і проспекту Правди розпочалося.

Проект прибудови 16-поверхового корпусу. Фото з архіву «СК».

Читайте також: Всюдихід «Харьковчанка»: сніговий крейсер, який підкорив Антарктиду