За здоров`ям – в ополонку: як у Харкові моржі змагались

28.02.2020 17:15 Хронограф
Колаж Бріани Янковської Колаж Бріани Янковської

Можливо, ви здивуєтеся, але 50 років тому моржування в Харкові було вже доволі популярним заняттям. Про це свідчить фотографія і невелика замітка під рубрикою «Спорт», опублікована в № 38 від 24 лютого 1970 року в нашій газеті під назвою «В льодовій купелі».

«Коли ви хочете познайомитися з «моржами», завітайте в два вихідні на Журавлівку, в гідропарк. В суботу і неділю ви неодмінно побачите тут близько ста представників групи зимового плавання і загартування холодом при ДСТ «Авангард». Ми не ризикуємо відразу ж запропонувати їхню форму одягу – плавки і кеди. Придивіться спершу, як бадьоро, по-молодечому на морозі бігають «моржі» близько півгодини, грають у волейбол, футбол. Трохи остудились – і підтюпцем у довжелезну – до 25 метрів ополонку. Дві-три хвилини льодової купелі – це неабиякий заряд бадьорості для тренованих. Недарма ж і в пісні харківські «моржі» співають, що немає в світі кращої відради, ніж взимку плавати посеред крижин.

Хто сказав, що лід холодний? Від крижин спалахують молоді серця. Так, так, один юний «морж» закохався в «моржиху» і відбулося весілля, з’явилася сім’я «моржів» – Віктор і Алла Назаренки. А що вже хвороби від загартованих холодом відскакують – то це факт. Уявіть собі, що навіть хворий на туберкульоз Сергій Ч. зовсім вилікувався. 74-річний Г. І. Калінін – дідусь, що пережив інфаркт міокарда, за порадою лікарів став поборником моржування.»

 

На честь дня Радянської Армії на спортивній базі «Авангарду» в гідропарку відбулося свято любителів крижаної води. В ньому взяли участь 75 «моржів» Харкова, Ленінграда, Києва, Череповця. У присутності багаточисленних глядачів «моржі» продемонстрували своє мистецтво. Фото П. Омельяненка 

Читайте також: Як у Харкові лева лікували