Як вибрати стілець на кухню

Promo
21.09.2022 10:30 Корисно
За статистикою навіть у великих квартирах кухня – те місце, де ми проводимо найбільше часу – готуємо їсти, спілкуємось із сім'єю, зустрічаємось із друзями, їмо. Саме тому важливо правильно облаштувати обідню зону. Ділимося думку професіоналів, яким має бути стілець.

Критерії вибору

Зараз на меблевому ринку представлено багато різноманітних моделей, у яких складно розібратися, тому фахівці «Новий стиль» при виборі радять звернути увагу на деякі моменти:

  • модель;
  • стиль;
  • колір;
  • характеристики;
  • габарити.

Вид

Насамперед обміркуйте, який різновид стільця ви собі уявляєте при думці про обідню зону – високий зі спинкою, барний, лавка, табурет.

Інтер'єр

Дизайн, форма, вид оббивки повинні «вписуватись» у загальну стилістику кухні. Якщо ви купуєте меблі в старе планування квартири, яке плануєте переробити або зробити новий ремонт, але поки не визначилися із загальною концепцією, краще дотримуватися класичних моделей.

Колір

Не варто недооцінювати цей параметр. Правильно підібрані обідні стільці ефектно розставлять акценти, візуально збільшать або розбавлять простір. Вибираючи колір варто врахувати колористику інтер'єру загалом, відтінок гарнітура, наявність освітлення природного та штучного, присутність кольорових елементів та контрастних деталей, поверхонь.

Матеріал

Він, звичайно, залежить від ваших уподобань, стилістики кухні та виділеного бюджету. У будь-якому випадку каркас та оббивка, якщо вона є, бажано зносостійкі, практичні, надійні. Найчастіше використовують міцні породи дерева, метал, полімерний акрил.

Габарити

Дизайнери Новий стиль наполягають на важливості підбору обідніх стільців за розміром. Насамперед це потрібно, щоб на них було комфортно сидіти. Оптимальним варіантом будуть моделі з високими спинками до 80-90 см заввишки, глибиною сидіння приблизно 43-45 см. Важливим буде і максимально допустиме навантаження, адже в середньому конструкції продумані так, щоб утримати 100 кг ваги. Тому, якщо у вас чи потенційних гостей показник, який перевищує стандартний, краще знайти відповідну, більш стійку модель.

Додаткові можливості

Крім стандартної конструкції із сидіння на ніжках зі спинкою, обідні стільці можуть бути продуманими під різні вимоги. Так, є із зручними підлокітниками та підніжками, в яких можна відпочити з комфортом після важкого трудового дня. Штабельовані моделі можна складати одна в одну, щоб вони не займали простір, і діставати в залежності від кількості присутніх на кухні. Трансформовані – можна регулювати кут нахилу спинки, висоту сидіння та спинки, підлокітників. Для тих, хто має проблеми з хребтом, є навіть ортопедичні конструкції.

Вибираючи новомодну модель у будь-якому випадку керуйтеся власними уподобаннями, інакше день у день відчуватимете дискомфорт.