Як запобігти раку простати?

Promo
20.10.2022 16:11 Корисно

Кожна інформація на цю тему має містити уточнення одного моменту: "передміхурова залоза" і "простата" – це одне й те саме, то ж плутатися в термінах ви більше не будете.

Втім, у функціях простати розбираються далеко не всі, втім усі чули, що з віком вона збільшується в розмірах. В половини чоловіків вона починає збільшуватися на п'ятому-сьомому десятку років. Це знижує статевий потяг і впливає на сечовиділення: помітне ослаблення сили струменю, зменшується проміжок між сечовипусканнями, а також супроводжується дискомфортом і навіть болем в кінці процесу. Зі збільшенням простати пропорційно зростає і ризик виникнення її раку.

Де розташована простата

В передній центральній частині тазу сходяться лобкові кістки тазу. Одразу за ними розташувалися сечовий міхур і передміхурова залоза – прямо під ним. Таким чином простата оточує дві "трубки" – ту, що виводить сечу, і ту, через яку виходить сперма. За формою і розмірами простата нагадує каштан.

Функції передміхурової залози

70% органу задіяні у виробництві слизової рідини, яка становить три чверті сперми і забезпечує сперматозоїди необхідними поживними речовинами. А 30% складу простати – це м'язова тканина. Завдяки їй при еякуляції простата працює як насос, виштовхуючи сперму.

Чим є цинк для простати

Неймовірно, але у передміхуровій залозі сконцентрувався майже весь цинк чоловічого організму. Тут його у сто разів (!) більше, ніж, скажімо, у крові. Тому для багатьох стає несподіванкою, коли лікар озвучує невтішний діагноз, додаючи "бо у вас занизький рівень цинку". Несподіванка в тому, що аналіз крові показав достатній рівень цього нутрієнту. То ж, такі аналізи не кажуть практично нічого про те, що відбувається з простатою. Якщо рівень цинку в здоровій залозі становить 750 мкг, то в збільшеній простаті цей показник падає до 480 мкг. При обстеженні пацієнтів з хронічним простатитом він виявився таким же. А тих, у кого виявили рак передміхурової залози, рівень цинку склав 270 мкг.

Заглибившись у дослідження, науковці також виявили дещо про тестостерон – чоловічий статевий гормон, що виробляється, переважно, в яєчках і відповідає за розвинутість статевих органів, тембр голосу та густину волосся. Тестостерон здатен перетворюватися на ДГТ (дигідротестостерон), і тоді в чоловіка з'являються облисіння (навіть у молодому віці), еректильна дисфункція, і – збільшується простата. Подальші експерименти показали, що цинк є натуральним інгібітором (уповільнювачам) реакцій, що призводять до перетворення тестостерону на ДГТ, відкладаючи описані процеси в молодих організмах на той період, коли вони й мали б розпочатися. Більш того, люди з низьким тестостероном теж мають занизький рівень цинку. Таким чином, цинк відповідає в організмі чоловіка за:

 • Лібідо;
 • Підтримку рівня тестостерону;
 • Забезпечення плідності сперматозоїдів;
 • Контроль розміру (здоров'я) простати.
Причини дефіциту цинку

Як же так стається, що в одних чоловіків цинку в організмі вдосталь, а на інших чекає цілий букет неприємних діагнозів? Може, запаси цинку передаються спадково, разом з ДНК? Аж ніяк ні! Виявляється, тіло людини не здатне накопичувати цинк. Його рівень забезпечують достатні лише їжа і біологічні домішки. Насправді ж цинкодефіцит настає в тих з представників сильної статі, хто:

 • Занадто захопився вегетаріанством і виключив з раціону червоне м'ясо та морську рибу;
 • Полюбляє цукор та інші зайві вуглеводи;
 • Схильний до пізніх посиденьок зі бутербродами перед телевізором;
 • Тривалий час перебуває у стані стресу;
 • Має занизький рівень кислоти в шлунку;
 • Вживає діуретини, статини та протизаплідні пігулки;
 • Зловживає алкоголем.
Засоби для профілактики простатиту

Не дивно, що більшість препаратів і харчових домішок, розроблених для чоловічого здоров'я, мають у своєму складі цинк. Втім, це не єдина активна речовина. Про те, з чого ще вони складаються і який спектр проблем вирішують, нам можуть повідати сучасні комплекси для чоловіків.

Один з таких, мультивітамінний комплекс Wellify!, виробляє міжнародновідома компанія 21st Century. Його рекомендовано тим чоловікам, які вже зустріли свої 50. Крім цинку до складу ввійшли тіамін, ніацин, кальцій (карбонат), йодиду калію, магній, селен, мідь, марганець та молібден. А також вітаміни A, B2, B6, B12, C, D3, E, K. Комплекс вживають при ослабленому імунітеті, занепаді сил, захворюваннях шкіри, болях в суглобах та кістках, розладах нервової системи, неуважності, погіршенні зору та захворюваннях серцево-судинної системи.

Комплекс Prostate Formula від компанії Doctor's Best розроблено саме для профілактики проблем передміхурової залози, захворювань сечостатевої системи. При його виготовлені використали такі інгредієнти як вітаміни B6 і D3, цинк, селен, мідь, екстракт ягід, соєві стерини, екстракт кореня кропиви, екстракт африканської сливи, лікопен та змішані токофероли.