Як запустити сайт – повна інструкція

01.02.2022 12:38 Корисно
Минули часи, коли люди не знали, що таке інтернет-сайт, але водночас вели цілком успішний бізнес. Сьогодні практично кожному підприємцю потрібно подавати в мережу інформацію щодо роботи його компанії. Не дивно, що повсюдно спостерігається інтернет-активність, а кількість сайтів збільшується щохвилини. Щоб сайт приносив прибуток, потрібно розуміти та розбиратися в тонкощах створення віртуального майданчика і його налаштування.

Вихід бізнесу в онлайн-простір

Створенню сайта передує низка рішень щодо вибору способу розробки (CMS або рукописний), визначається виконавець (фрілансер-розробник або вебстудія). Це індивідуальні завдання, на яких ми не довго затримуватимемося.

Щоб вивести готовий сайт до мережі, слід:

  • визначитись з його ім’ям;
  • здійснити реєстрацію відповідного домену.

У таких випадках корисними стануть прості рекомендації.

Підбираємо домен

Відомо, що найкращі доменні імена вже зайняті, оскільки мають високу впізнаваність і популярність. Домен підбирається з особливою ретельністю. І навіть якщо придумане співзвучне зі сферою діяльності ім’я, гарне, яскраве та привабливе, попередньо слід перевірити, чи вільний підходящий домен для реєстрації. Важливо, щоб фактичне ім’я бізнесу та ім’я сайта були співзвучні одне до одного.

Створюємо сайт

Коли з доменом визначилися і він успішно зареєстрований, можна розпочинати створення безпосередньо вебмайданчика. Якщо мета сайта проста і полягає в наданні інформації щодо діяльності компанії, можна самостійно зібрати онлайн-візитку за допомогою конструктора. Вона буде простою, без складного функціоналу.

Наприклад, провайдер Cityhost.ua надає конструктор сайтів на будь-якому тарифі, обраному клієнтом. Це безкоштовний інструмент, яким можна скористатися навіть без знань верстки.

Вибираємо хостинг-провайдера

Коли підготовлений власний сайт, під нього слід вибрати «дім» – тобто хостинг для розміщення. У сучасних умовах вебмайстер має можливість вибирати серед різних пакетних пропозицій, які відповідають запитам різного масштабу. Слід виділити такі види хостингу:

  • Shared-хостинг, розрахований на невеликі сайти;
  • Віртуальний сервер (VDS), за його допомогою організуються багатофункціональні та складні проекти;
  • Фізичний сервер дозволяє оперувати величезною кількістю інструментів, доречний для масштабних проектів, з великими обсягами трафіку.

Будь-який із таких варіантів вибирається після уважного вивчення вимог вебмайданчика до хостингу та перспектив його розвитку. Коли йдеться про запуск інтернет-магазину з оборотом великої кількості продукції, який супроводжуватиметься залученням великих мас споживачів, слід розпочинати одразу з VDS-сервера. Переваги в тому, що можна будь-якої миті перенести вебресурс з віртуального на фізичний сервер. Але така міграція матиме сенс лише, коли істотно підвищиться навантаження чи відвідуваність.

При відкритті ж звичайного промо-сайта, що знайомить клієнтів з перевагами та особливостями бізнесу, який розвивається, для презентації компанії варто скористатися звичайним shared-хостингом.

Слід серйозно поставитися до вибору хостинг-провайдера – попередньо вивчити обладнання, що надається в оренду, його технічні властивості. Практика показує, що найнижча ціна в пропозиціях маскує застарілі сервери, що погано функціонують, та й ще масу складнощів спричинять. У разі відсутності кваліфікації для перевірки властивостей обладнання доцільно скористатися послугами незалежних експертів. Від якості роботи хостинг-компанії залежать швидкість роботи сайта та зручність для його користувачів, а це важливий компонент успіху інтернет-ресурсу.

Як запустити свій сайт

Підведемо підсумки

Ще нещодавно вебмайстер губився у виборі між обмеженим набором пропозицій від хостинг-провайдерів. У розпорядження надавалися два варіанти: або зовсім слабкий хостинг, що ледве покриває базові потреби невеликого сайта, або пакети корпоративного формату, що мають величезний надлишок потужностей та здатні спричиняти великі витрати. Такі умови не давали можливості динамічно розвивати та просувати проекти в мережі, а про розвиток технологій і говорити не доводилося.

Сучасний споживач самостійно підбирає відповідний рівень хостингу, оптимально рентабельний для сайта з будь-яким рівнем складності та запитами щодо швидкодії. Безперечний плюс полягає в доступній ціні, що відповідає можливостям малого бізнесу і яка до того ж формується в індивідуальному порядку.