Які фактори збільшують вартість каталізатора

Promo
09.02.2022 17:20 Корисно

На всіх сучасних автомобілях встановлюється каталітичний нейтралізатор. Він є складовою частиною вихлопної системи транспортного засобу. Через деякий час деталь стає непридатною і її доводиться міняти. Викидати виріб не потрібно, оскільки він містить токсичні речовини. Найвигідніше здати дорогий елемент, у складі якого присутні метали платинової групи. Таким чином, можна компенсувати частину вартості нового вузла та подбати про екологію. Щоб дорожче продати непотрібну запчастину, необхідно знати, від чого залежить її вартість.

Чому цінується непридатний каталізатор

Сьогодні відпрацьовані автокаталізатори є одним із найбільш затребуваних видів вторинної сировини, що приймається для переробки. Пристрої, призначені для зменшення токсичності вихлопних газів транспортного засобу, містять дорогоцінні метали (платину, родій, паладій). Вони дуже цінуються серед скупників вторинної сировини. Це пояснюється складністю та високою вартістю процесу видобутку ДГМ, а також обмеженою кількістю їх родовищ. Однак не всі компанії, що займаються скупкой каталізаторів, запропонують чесну і вигідну ціну за деталь, що здається. Порівнявши пропозиції на ринку, можна дорожче продати непридатну запчастину для подальшої переробки.

Як формується ціна на автокаталізатори

Чинники, що впливають на вартість скупки нейтралізатора:

  1. Кількість і вид дорогоцінних металів у складі виробу. Найціннішим серед металів є платина. Її використовує іноземний автовиробник при виготовленні авто з дизельними двигунами.
  2. Термін експлуатації каталізатора. Чим довше використовувалася деталь, тим дешевше оцінять її скупники.
  3. Зовнішній вигляд та ступінь зносу запчастини. Цілісний виріб містить більший відсоток ДГМ, ніж пошкоджений.Відсутність дефектів підвищує ціну прийому нейтралізатора, а навіть невеликі подряпини зменшать її.
  4. Матеріал елементів матриці. Металеві стільники менше схильні до пошкоджень, ніж керамічні. На них залишається більше металу, який можна переробити.
  5. Виробник. Найвищі вимоги до екології висуває Євросоюз, а найнижчі – Росія. Це позначається на якості та вартості каталізаторів, якими комплектуються автомобілі цих виробників.

Що ще може впливати на ціну нейтралізатора, що здається

Залежно від пункту прийому вторсировини, цінова політика може залежати від обсягу партії виробів, що здаються. Чим він більший, тим вища ціна. Деякі приймачі цінують чисті каталізатори, на яких відсутні сліди сажі та машинного масла. Вони мають залишитися більший шар цінних металів. Не варто розбирати деталь самостійно. Існує велика можливість пошкодити покриття і знизити ціну приймання. А ось за окремо відсортовані сажі фільтри та каталітичні нейтралізатори можна отримати велику суму. Також не варто забувати і про об'єм двигуна - чим він більший, тим вище вміст ДГМ в запчастини, що здається.

Куди вигідніше здавати непридатний каталізатор

Важливим фактором, що формує ціну на вторинну сировину, є пункт прийому. Приватні особи запропонують набагато менше спеціалізованих організацій. У них немає спеціального обладнання для визначення якісного складу дорогоцінного металу у виробі, а значить і приймальна вартість буде занижена. Великі компанії приймають сировину у будь-якому стані та кількості. У присутності клієнта проводиться спектральний аналіз запчастини, визначається кількість та ціна дорогоцінних металів, згідно з курсом Лондонської біржі, та одразу виплачуються гроші.