Які підібрати шини на Audi Q5: різновиди протектора, найвідоміші марки

Promo
11.10.2022 09:32 Корисно
Грамотно поєднати потреби транспортного засобу та можливості водія – головне завдання у виборі безпечних, надійних та продуктивних покришок.

Гума на Ауді Ку5 підійде від практично будь-якого виробника. Перше, що потрібно при покупці, — знати точний розмір. Його можна подивитися на боковині вже встановлених на автомобіль шин.

Особливості протекторного малюнка

Покришки літньої та зимової приналежності суттєво відрізняються візерунком протектора. Зимові шини на Audi Q5 мають дизайн протектора, що забезпечує щільне зчеплення з дорожнім полотном при їзді по засніженій і обмерзлій поверхні за рахунок оснащення глибокими ламелями.

Літні моделі покришок випускають із симетричним та асиметричним малюнком протектора. Вони бувають спрямованими чи неспрямованими. Вироби з спрямованим малюнком потрібно встановлювати за спеціальними мітками, подібні автошини варто купувати лише у повній комплектації. Плюс ненаправлених у тому, що їх можна сміливо міняти місцями та ставити як завгодно.

Залежно від виду малюнка, можна підібрати автогуму:

  • З несиметричним візерунком. Такі шини демонструють чудові характеристики. У них зовнішня сторона завжди залишається зовнішньою, тому проблема із встановленням «запаски» відсутня.
  • Симетричний малюнок. Моделі з симетричним візерунком мають значні показники зчеплення, забезпечують комфортну їзду в звичайних умовах. Мають незаперечну перевагу – це гарне співвідношення ціна-якість. Цей показник для багатьох автовласників є вирішальним при покупці, адже не всім потрібен набір суперхарактеристик, а достатньо буде встановити недорогі, але якісні шини.

Гума на Audi Q5 з асиметричним малюнком вважається універсальним варіантом, який відмінно підходить для будь-яких умов. Цей тип протектора оснащений жорсткими блоковими елементами, що забезпечують успішне проходження поворотів навіть високої швидкості. Шини з таким дизайном сприяють плавності ходу автомобіля, допомагають зберегти курсову стійкість у складних умовах.

Виробники шин, переваги виробів

Пропозицій на ринку справді дуже багато. Маркетологи майстерно заманюють рядового автомобіліста рекламою шин. Серед найпопулярніших заслуговують на увагу покришки марки Nokian, Michelin, Goodyear, Bridgestone і Continental. Продукція цих брендів має безліч переваг:

  • відмінно адаптована до українських доріг;
  • ретельно продумана дренажна система з водовідвідними канавками;
  • надійне зчеплення з покриттям при різкому гальмуванні;
  • високий показник маневреності;
  • оптимізована структура протектора.

Шини для Audi Q5 можна вибрати також марки Barum, Nexen, Yokohama, Toyo, Kumho та Cordiant. Гума цих брендів хоч і не на слуху, але за якістю не сильно відстає від лідерів. Серед них є чимало гідних моделей за прийнятною ціною.