Який металопрофіль кращий для забору – глянцевий чи матовий?

18.04.2022 15:15 Корисно

Основні характеристики металопрофілю для огорожі.

Технічно металопрофіль для будівництва огорожі має найменші з усіх можливих показників даного виробу. Це пояснюється так: до огороджувальних споруд не висуваються такі жорстві вимоги, як до прикладу до покрівлі або несучих конструкцій. В даному випадку забор може бути змонтований з листів марок ПС-10, ПС-15, ПС-20 та деяких інших, до того ж допускається використання і тих марок профлистів, які були виготовлені для інших цілей. В такому випадку забор буде ще більш міцним та зможе прослужити ще довше. Що представляє собою металопрофіль, який відноситься до стінового різновиду профлиста?

  • Це металевий лист, який має декілька шарів додаткових покриттів поверх тонколистової сталі, товщиною 0,40-0,45 мм.
  • Гофра металевого виробу здебільшого виконана у формі трапеції, однак може мати прямокутну або іншу форму.
  • Основний захист від впливу опадів виконує прошарування цинку, а додатково його укріплює шар полімеру, який до того ж стає декоративною складовою матеріалу.

Види полімерного покриття профнастилу

Полімерне покриття – незмінна складова багатьох сучасних будівельних матеріалів, зокрема і металопрофілю. Його функції дуже важливі та мають вплив на загальний термін експлуатації матеріалу.

В сучасному виробництві використовується два види полімеру:

  1. глянцевий: наноситься шаром в 25 мікрон та характеризується, як досить витривалий по відношенню до більшості зовнішніх проявів та негативних впливів,
  2. матовий: має дещо товстіший шар, а саме на 10 мікрон, та вважається - такий захист буде значно кращим за глянцевий варіант.

Стосовно можливого терміну експлуатації листів з тим або іншим видом захисного шару, то досвід використання різної продукції довела, що для глянцю це може бути близько 10-15 років, а матовий варіант буде років на 10 кращим в своїй службі.

Що обрати – глянець чи мат?

Єдиною перевагою матового покриття перед глянцем є різний термін експлуатації забору.

Автор: Савелій Мякушко