Антиутопія чи реальність: Джордж Орвелл — фундаментальный витвір ХХ століття «1984». Основні події та герої антиутопії

Promo
30.08.2021 16:18 Корисно

Серед фундаментальних текстів ХХ століття антиутопія «1984» — рідкісний витвір, який часто називають посібником для тих, хто живе в тяжкі часи. Про актуальність книги докладно в цій статті.

Антиутопія чи реальність: Джордж Орвелл — «1984»

Серед фундаментальних текстів ХХ століття антиутопія «1984» — рідкісний витвір, який часто називають посібником для тих, хто живе в тяжкі часи.

Книга, опублікована в 1949 році, висвітлює бачення політичного сатира тоталітарного бюрократичного світу і спробу одного бідолахи віднайти індивідуальність. Прочитати онлайн або придбати книгу можна відвідавши сайт найбільшої книжкової платформи Yakaboo.
Телефон: 0(800)-600-505

Адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, 22, 1 поверх (Головпоштамт).

Про автора: Джордж Орвелл

Псевдонім письменника Еріка Блера. Політичний сатирик народився в Бенгалії, освіту здобув в Ітоні (Британія). Після служби в імперській поліції Індії (Бірмі) повернувся до Європи, щоб заробляти на життя написанням романів та есе.

Окрім класичної повісті «Колгосп тварин», найбільшої книжкової платформи Yakaboo ви також можете прочитати:

  • «Бірманські будні»;
  • «У злиднях Парижа і Лондона»;
  • «Дорога на Віґан-Пірс»;
  • «Данина Каталонії» та ін.

Затятий противник та критик тоталітаризму служив в лавах лоялістів під час громадянської війни в Іспанії.

Основні події та герої антиутопії

Уявіть: робота, поведінка, їжа, сон, розмови, думки, свобода продовження роду — все контролюється державою. Будь-який натяк на непослух або неприязнь до влади може бути виявлений різними державними апаратами, телеекраном або навіть власними дітьми, які без жодних сумнівів здадуть вас владі. Навіть мова змінена так, що ви не можете виразити себе, бо індивідуалізм — це злочин.

1984 рік, світ поділений на три держави, що виникли на фоні Другої світової війни:

  • Океанія (Британія, Америка, Австралія);
  • Євразія (Росія та Європа);
  • Остазія.

Безперервна війна між ними необхідна для підтримки порядку і миру в суспільстві.

Вінстон Сміт — головний герой книги — невеликий партійний працівник, який живе в Лондоні, зруйнованому ядерною війною, що вибухнула незабаром після Другої світової. Він належить до Зовнішньої партії. Звична його робота полягає в тому, щоб переписати історію Міністерства правди, привівши її у відповідність з наявними політичними поглядами та подіями.

Однак прагнення Вінстона до правди й порядності примушує його таємно повстати проти уряду та критикувати його норми та свободи. Він заводить заборонений роман з Юлією, разом вони знімають кімнату в районі, населеному Пролесом (скорочено від пролетаріату). Та вони навіть не підозрюють, що за їхньою поведінкою уважно стежать.

Актуальність сьогодні

Особливість роману полягає в передбаченні Орвеллом сучасного життя — поширення телебачення, спотворення мови, контроль думок.

Сьогодні соцмережі спостерігають за кожною нашою дією, купівлею або коментарем, який ми опублікували в інтернеті. Вибір споживача пильно контролюється та перетворюється в продукт, який ми зустрічаємо на просторах сфери торгівлі. Уподобання користувача стають об’єктом політичних кампаній, породжуючи жагу об’єднатися.

Автор: Савелій Мякушко