Броньовані двері – міцний щит для захисту майна і безпеки людей у приміщенні

13.06.2019 14:50 Корисно
Фото: fortstroi.com.ua Фото: fortstroi.com.ua

Коли є реальні підстави побоюватись за свою безпеку чи збереження своєї власності, доцільно вжити спеціальних заходів, в тому числі – встановити надійні броньовані двері.

Купити бронедвері можна у сертифікованих виробників, наприклад, за посиланням dveri.com.ua, або в інших компаніях, де можуть надати  документальні гарантії якості. А щоб правильно зробити вибір, варто прислухатись до наступних порад.

Вибираємо броньовані двері за призначенням: особливості конструкції

Найпомітніша відмінність бронедверей від звичайних конструкцій – те, що сама коробка включає два листи товстого й міцного металу (зовнішній і внутрішній). Для  дверей у приватних будинках і особняках товщина листів повинна складати від 0,4 см і вище. У квартирах доцільні двері з металевими листами від 0,2 до 0,3 см товщиною. Якщо двері будуть монтуватись в офісі будівлі під охороною, можна обмежитись показником у 0,1 – 0,2 см. Для господарських будівель, складів і т.д. зазвичай встановлюють двері з листами товщиною від 0,08 до 0,1 см.  

Оцінка рівня потенційної небезпеки і вибір дверей за класом захисту

Залежно від рівня стійкості до зламування, бронедвері поділяються на класи, згідно з ДСТУ ENV 1627:2014. Аби забезпечити дійсно надійний захист, варто обирати конструкції від ІІІ класу і вище. Чим вищий рівень ймовірної небезпеки, тим вищим має бути клас дверей. Наприклад, якщо є ризик, що зловмисники можуть намагатись зламати двері ручним інструментом на зразок викрутки чи плоскогубців, слід обрати двері від ІІ класу, а от якщо можливо, що вони матимуть при собі електрообладнання, таке, як дриль, електричний лобзик чи пила, – тут уже обов´язкові двері V чи VI класу.

Відповідність стандартам – гарантія безпеки

Далеко не всі двері, які виробники називають броньованими, насправді підпадають під цю категорію. Щоб впевнитись, що конструкція буде справно виконувати своє завдання, необхідно попросити продавця чи менеджера пред´явити свідоцтво про реєстрацію юридичної особи (тобто підприємства), ліцензію на виготовлення, сертифікат відповідності ДСТУ і сертифікати про проходження випробувань. Якщо фірма здійснює і монтаж дверей, на це також має бути ліцензія від держорганів.