Часто болить голова: причини та що з цим робити

23.01.2020 08:00 Корисно
фото sharitel.com.ua фото sharitel.com.ua

Людина кожного дня стикається з багатьма навантаженнями — чи то психологічними, чи то фізичними. І ці навантаження з роками можуть провокувати судинні захворювання, і насамперед — захворювання судин головного мозку та порушення мозкового кровообігу. І один з найперших симптомів цих захворювань — головний біль.

Що ми робимо зазвичай, коли болить голова? Правильно, прий­маємо цілющу пігулку, щоб позбавитись цього болю. Ми сприймаємо головний біль як наслідок звичайної перевтоми або мігрень. Але причини можуть бути глибшими. Таким чином організм може сигналізувати про порушення мозкового кровообігу. Здавлювання у скронях, пульсуючий біль у потилиці або «розколювання» голови, слабкість — це привід, щоб почати профілактику судинних захворювань.
Також тривожним сигналом є такі прояви: почуття запаморочення, шум у вухах та інші нездужання, які можуть свідчити, що почався розвиток хронічної ішемії мозку. Це патологія, що виникає в результаті повільно прогресуючого порушення кровообігу.
Ще одними із симптомів є швидка стомлюваність на роботі, поганий сон, погіршення пам’яті та інші подібні ознаки. Якщо не звертати на них уваги, то наслідки цих порушень будуть дуже серйозними: від склерозу мозку та ішемічного інсульту до старечого слабоумства.

Яка причина?

Найбільш частими факторами виникнення ішемії мозку є атеросклероз судин мозку і порушення артеріального тиску (гіпертонія або гіпотонія). На жаль, вони зустрічаються не тільки в людей старшого віку, але навіть і в молоді. І не тільки шкідливі звички (такі як паління або зловживання алкоголем) є причиною, а й відсутність регулярних фізичних навантажень (гіподинамія), сидячий спосіб життя, що сприяє появі остеохондрозу. Все це в комплексі створює умови для виникнення і розвитку порушень у роботі судин головного мозку.

Захищаємо судини

Зазвичай першим (часто і єдиним) способом боротьби з головним болем стає або прийом знеболювальних препаратів, або використання засобів народної медицини.
І звісно, це симптоматичне лікування не усуває причину болю. Більш того, прийом знеболювального найчастіше «змазує» клінічну картину, і потім фахівцям стає важче діагностувати захворювання. Тому якщо голов­ний біль виникає регулярно, то необхідно якнайшвидше йти до невролога, який зможе поставити діагноз і прописати профілактичні ліки.
Важливо дотримуватися відповідного раціону харчування. Це мають бути продукти, багаті на вітаміни групи В (він міститься у шпинаті, броколі, зеленому горош­ку, м’ясних продуктах, яйцях, рибі).
Регулярні фізичні навантаження, заняття спортом або ж просто щоденні прогулянки на свіжому повітрі також сприяють зміцненню судин мозку. А от перших ворогів судин — переїдання, паління, алкоголь, постійний стрес — бажано виключити зі свого життя або знизити їх присутність до міні­муму.


фото fitago.ru

Поради:
1. Якщо головний біль виникає регулярно та довго не зникає, краще звернутись по допомогу до лікаря-невролога.
2. Наявний підвищений або знижений артеріальний тиск, підвищений внут­рішньочерепний тиск, атеросклероз судин мозку можуть викликати хронічну ішемію мозку. Тому необхідно проводити регулярне профілактичне лікування, спрямоване на нормалізацію роботи і зміцнення судин головного мозку.
3. Треба виключити зі свого життя фактори, які негативно впливають на роботу судин (це паління, алкоголь, зловживання жирною їжею).
4. Працюючи за комп’ютером, треба робити перерву кожні 15–30 хвилин. Обов’язково робіть відпочинок для очей та невеликі спеціальні вправи на 5–10 хвилин. Наприклад, сидячи в кріслі, треба випрямити спину, звести лопатки, напружити м’язи спини й затриматися в такому стані на 5 секунд. Повторювати цю вправу слід 5–6 разів.
5. Частіше бувати на свіжому повіт­рі, робити піші прогулянки — хоча б по 15–30 хвилин на день.
6. Включити до харчування більше продуктів, багатих на вітаміни групи B і вітамін C, вони сприяють зміцненню судин та перешкоджають розвитку судинних захворювань і головного болю.