Чи має право дитина на безоплатну приватизацію землі

10.05.2020 14:00 Корисно
Фото: znaj.ua Фото: znaj.ua
Відомо, що громадяни України мають право на безоплатну приватизацію землі. А от чи можуть її приватизувати діти, з якого віку та як саме – розповідає наш юридичний консультант.

Особа, яка не досягла 14-річного віку, є малолітньою, а з 14 до 18 років – неповнолітньою. Цивільне законодавство визначає, що такі особи з моменту народження здатні мати всі права і обов’язки, закріплені Конституцією та законами України, зокрема і право на безоплатну передачу їм земельних ділянок.

Але, як пояснив директор Богодухівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Дмитро Перепелиця, малолітні особи мають право вчиняти самостійно лише дрібні побутові угоди (правочини), а всі інші правочини від їх імені вчиняють батьки (усиновлювачі), які є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. «Отже, заява на безоплатну передачу земельної ділянки від імені малолітньої особи має бути подана одним з батьків, з яким постійно проживає дитина, за наявності згоди другого з батьків», – підкреслює юрист.

А от що стосується неповнолітньої дитини, то вона має право самостійно вчиняти дії та правочини, передбачені ч. 1 ст. 32 Цивільного кодексу України, а інші правочини неповнолітня особа вчиняє також самостійно, але за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників, які є її представниками. «У даному випадку батьки вже не мають права вчиняти правочини від імені своїх неповнолітніх дітей, тому заява на безоплатну передачу їм земельних ділянок має бути написана неповнолітньою особою самостійно, але за умови отримання згоди батьків», – говорить юрист.

Дмитро Перепелиця зауважив, що згода на вчинення неповнолітньою особою правочину має бути одержана від будь-кого з батьків (усиновлювачів). У разі заперечення того з батьків (усиновлювачів), з яким проживає неповнолітня особа, правочин може бути здійснений з дозволу органу опіки та піклування.

Отже, малолітні та неповнолітні особи нарівні з дорослими мають право на передачу їм у власність земельних ділянок та реєстрацію права власності на них.

Читайте також: Якщо підлітка зупинила поліція