Гірчиця — приправа, що лікує
З насіння білої і чорної гірчиці роблять порошок для гірчичників і гірчичні пластирі. Їх практикують в офіційній медицині при застудах, кашлі, бронхіті, невралгіях, радикулітах.
У народній медицині рекомендують щодня з’їдати натщесерце кілька гірчичних зернят. Це допоможе добрій роботі травного тракту, позбавить запорів. Гірчицю також вважають дієвим протизапальним засобом, що насамперед рекомендований хворим на астму й артрит. Є також думка, що гірчиця сприяє розсмоктуванню пухлин. Щоб отримати засіб з такими властивостями, вистачить просто потовкти насіння, розбавити його теплою водою з медом і приймати тричі на день. Паралельно бажано використовувати й зовнішній засіб, а саме компрес: 1 ч. л. гірчичного порошку розвести в 1 склянці теплої води і прикладати до хворого місця.
Також у народній медицині існує думка, що корисним буде щоденний прийом натщесерце розведеної з водою порошкоподібної гірчиці. Це, як вважають травники, сприяє розвитку інтелекту, а також виведенню токсинів з організму. Саме тому постраждалим від отрутохімікатів радять прийняти «гостреньке».
І — про звичне, про гірчицю як засіб лікування застудних захворювань. Якщо застуда ще «на порозі» — тобто ще не настала, але організм сигналізує, що от-от захворіє, може допомогти гірчична ванна для ніг. Слід нагріти воду до 40 °С, додати в неї гірчицю і тримати в розчині ноги протягом 15–30 хвилин. Як вода остигатиме, потрібно додавати в неї окріп. Важливо пам’ятати, що гірчицю не можна кип’ятити, бо тоді вона втрачає свої корисні властивості. Після закінчення процедури потрібно натерти ноги горілкою і надягти сухі вовняні шкарпетки. І — під теплу ковдру! Гірчичну ванну краще робити перед сном, оскільки після процедури необхідний спокій.
Такі ванни допомагають доволі швидко впоратися із застудою, оскільки на ступнях ніг людини міститься велика кількість біологічно активних точок. Під дією пекучих властивостей гірчиці і гарячої води активізується кровообіг, підвищуються захисні сили організму. До того ж, на стопах є і зони, що «відповідають» за стан верхніх дихальних шляхів, при впливі на ці ділянки посилюється оздоровлюючий ефект усієї процедури.
Не менш корисні гірчичні ванни і тоді¸ коли вже почався озноб, непокоїть слабкість, дере горло, у ньому з’явився біль, дошкуляють нежить і кашель.
Якщо простуда посилюється, такі ванночки можна чергувати з гірчичниками: одного дня ставити гірчичники, іншого — парити ноги.
І наостанок нагадаємо: немає засобів, корисних абсолютно для всіх. Тож чи можна вам вдаватися до лікування гірчицею — обов’язково порадьтеся з лікарем.