Клумба, що милуватиме око весь сезон

17.04.2018 18:15 Корисно
azbukadachi.ru azbukadachi.ru

Кожному господарю хочеться, щоб різнобарв’я квітів милувало око до самих приморозків і при цьому вистачило місця для їх розмаїття. Цього можна досягти за допомогою всесезонної клумби.

Земельне питання
Насамперед слід визначитися, скільки місця і де саме займатиме квітник. Від цього залежить план висаджування рослин. Якщо є можливість виділити величеньку ділянку, доступ до якої буде з різних боків, то найвищі рослини й ті, які найдовше квітнуть, слід висаджувати в центрі композиції. Якщо ж квітник розміщується вздовж стіни, забору або просто утворює бордюр біля стежки, то високорослі рослини мають займати задню частину композиції, тобто створювати фон для інших.

Фото: mydiz.biz

До речі, якщо це буде окрема велика клумба, слід урахувати, що рослини потребують догляду. Тож на великій ділянці варто передбачити спеціальні майданчики або вузькі стежки, і замульчувати (тобто рясно посипати) їх декоративними матеріалами. Вони і допоможуть дістатися будь-якої квітки, щоб обрізати, полити або підв’язати її за необхідності, і створять додатковий декоративний акцент.
Якщо ділянка не дозволяє обладнати велику за площею клумбу, ефекту безперервного цвітіння краще домагатися за рахунок декількох невеликих сезонних квітників, спланувавши їх взаємне розташування так, щоб загальна картина саду завжди залишалася привабливою.

Загальні вимоги
Щоб квітник тішив око з ранньої весни і до пізньої осені, потрібно створити календар цвітіння, включивши в нього рослини, що цвітуть навесні, влітку і восени. Клумба матиме красивий і пишний вигляд тільки тоді, коли на кожну пору припадатиме по кілька квітучих рослин. Виразність клумбі надають великі кольорові плями; якщо висаджувати рослини поодинці, велика кількість дрібних акцентів розпорошуватиме увагу, буде відсутньою цілісність композиції. Так само й рослини з подібними термінами цвітіння краще об’єднувати в групи замість того, щоб розподіляти по всій площі клумби.

Фото: mydiz.biz

Наступне, що потрібно враховувати, — це те, як рослини уживаються одна з одною, і чи однакові в них вимоги до поливу, стану ґрунту тощо. Слід також пам’ятати, що деякі рослини (в основному це весняні цибулинні, але не тільки) після цвітіння втрачають привабливість. Щоб клумба не справляла неохайне враження, коли їх листя почне в’янути, до того часу мають встигнуть підрости інші рослини — декоративно-листяні культури або квіти, можливо, однорічні — та «замаскувати» собою проблемні місця.


Фото: hdflowerwallpaper.com

Щодо кольорової гами, то тут є два основні принципи: підібрати квіти за принципом контрасту або, навпаки, близькими за забарвленням.

Мешканці

Щоб клумба не втрачала своєї привабливості протягом декількох сезонів, основними її учасниками повинні бути багаторічні рослини. Однак це не означає, що одно- або дворічники не підходять для клумб безперервного цвітіння. Як правило, ці рослини додаються невеликими групами в місцях, де їх зручно буде пересаджувати.

Весна. Раніше за всіх розпускаються проліски, крокуси, незабудки і медунки. На клумбу безперервного цвітіння як весняні обов’язково потрібно додати цибулинні однорічні рослини — тюльпани й нарциси. Яскравих фарб додадуть жовта весняна ромашка та рябчик імператорський, які, залежно від особливостей місцевого клімату, можуть квітнути до початку травня.

Фото: 101dizain.ru

Літо. Ця пора року багата на цвітучі рослини, вона дозволяє оптимально підбирати сорти квітів і кущів за їх формою та кольором. Яскраві червоні квітки забезпечать льон великоквітковий, англійські троянди, астільба, східний мак і деревій. Жовті: рудбекія, геленіум, перстач чагарниковий, аквілегія тощо. Фіолетові та бузкові: астранція, шавлія дібровна, плакун-трава. М’які біло-рожеві: хоста, клематис, очиток тощо.

Фото: fermilon.ru

Осінь. Королями осіннього періоду є хризантеми і айстри. Їх красу можна доповнити за допомогою менш помітних, але не менш привабливих очитків осінніх, геленіуму та пізньоцвітів.

Фото: ukrreal.info

Також квітник можна прикрасити трояндами безперервного цвітіння, які гармонійно поєднуються з будь-якими рослинами і добре переносять зимові морози.

Коли що квітне

Рослина

Пора квітнення (місяць)

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

Пролісок

+

+

 

 

 

 

 

 

Крокус

+

+

 

 

 

 

+

+

Цикламен

+

+

 

 

 

 

+

+

Нарцис

+

+

+

 

 

 

 

 

Тюльпан

 

+

+

 

 

 

 

 

Гіацинт

 

+

+

 

 

 

 

 

Незабудка

 

 

+

 

 

 

 

 

Арабіс

 

 

+

 

 

 

 

 

Обрієта

 

 

+

 

 

 

 

 

Бадан

 

 

+

+

 

 

 

 

Півонія

 

 

+

+

 

 

 

 

Ірис

 

 

+

+

 

 

 

 

Маргаритка

 

 

+

+

+

 

 

 

Матіола

 

 

+

+

+

+

 

 

Гладіолус

 

 

+

+

+

+

+

 

Фіалка

 

 

+

+

+

+

+

+

Дзвіночок

 

 

 

+

+

 

 

 

Бегонія

 

 

 

+

+

+

+

 

Урсіна

 

 

 

+

+

+

+

 

Ромашка

 

 

 

+

+

+

+

 

Іпомея

 

 

 

+

+

+

+

 

Березка

 

 

 

+

+

+

+

 

Аліссум

 

 

 

+

+

+

+

+

Агератум

 

 

 

+

+

+

+

+

Цинія

 

 

 

+

+

+

+

+

Чорнобривці

 

 

 

+

+

+

+

+

Флокс

 

 

 

+

+

+

+

+

Лобелія

 

 

 

+

+

+

+

+

Льонок

 

 

 

+

+

+

+

+

Календула

 

 

 

+

+

+

+

+

Ротики

 

 

 

+

+

+

+

+

Мальва

 

 

 

 

+

+

+

 

Хризантема

 

 

 

 

+

+

+

+

Жоржина

 

 

 

 

+

+

+

+

Рудбекія

 

 

 

 

+

+

+

+

Сальвія

 

 

 

 

+

+

+

+

Айстра

 

 

 

 

 

+

+

+