Купуємо орхідею: на що звернути увагу

06.03.2021 16:20 Корисно

Квіти – універсальний подарунок на будь-яке свято. Деякі вирішують потроху відходити від традицій купувати букет та поглядають у бік квітів, які радуватимуть око не тільки пару-трійку днів. У цьому випадку красуня-орхідея у горщику – хороший варіант.

Але є свої нюанси при купівлі цієї квітки. Щоб рослина радувала око, треба взяти на замітку кілька загальних правил.

У великих супермаркетах орхідеї страждають від неналежної уваги. А от у невеликих квіткових крамницях ретельніше доглядають за своїми квітучими мешканцями і можуть назвати точний вид рослини: фаленопсіс, дендробіум або цимбідіум, а також розповісти, як краще доглядати за «тропіканкою», адже орхідея – мешканка тропіків у дикій природі.

Якщо ж проконсультуватись ні з ким, вивчіть субстрат, в якому сидить квітка. Кора повинна бути великою і не трухлявою, а мох – сухим та пухнастим. Піддон має бути без води.

Важливий і вигляд коріння. Тверді, пружні і не мляві корінці – це сигнал про хороше здоров’я орхідеї. У сухій суміші вони мають світло-зелений колір, а у вологій – темно-зелений. Коричневе або сіре коріння – це поганий знак, таку квітку краще не купувати.

Читайте також Яка вода корисніша для поливу кімнатних рослин

Нормально, якщо коренева система рослини трохи випирає назовні. Також треба звернути увагу на те, наскільки орхідея рухлива в горщику. Якщо сильно – то квітку пересадили недавно, і вона ще не прижилася, тому краще обрати ту, яка сидить щільно.

Придивіться до листя. У здорової орхідеї воно має майже однакову форму, на дотик – пружне та щільне, рівномірного забарвлення. Надмірно блискуче листя може означати, що орхідею сильно підживлювали, а це теж не дуже добре, така квітка може погано цвісти. Не варто брати й квіти, на листях яких є пошкодження, плями, деякі нарости.

Якщо купуєте орхідею у морозну погоду, подбайте про те, щоб вона не змерзла під час транспортування. Треба обернути рослину в кокон з кількох шарів паперу або газет, це убереже її від протягів і холоду, а значить, не постраждають коріння, листя та пуп’янки – майбутні квіти.


фото antonovsad.ru

Що треба зробити з орхідеєю після купівлі

Перші два тижні квітку треба тримати на карантині, утримуючи подалі від інших кімнатних рослин. Якщо за цей час не з’являться шкідливі комахи, карантин можна знімати. Зазвичай орхідеї продаються у горщиках із сосновою корою. Якщо вона має добрий вигляд та не має поганого запаху, рослину можна тримати в ній дуже довго. Якщо у щойно придбаної рослини мокре коріння та субстрат, її не треба поливати, почекати, поки він просохне. Якщо субстрат надто пересушений, можна зробити ванночку, замочуючи квітку разом із горщиком у відстояній воді на 20–30 хвилин, потім дати надлишкам стекти та поставити рослину в тепле, світле місце.

Не можна:
– ставити рослину під прямі сонячні промені. Орхідея у природі росте у тропічних лісах, тому їй потрібне яскраве, але розсіяне світло;
– пересаджувати орхідею, якщо її коренева система у доброму стані. Не страшно, якщо її корені трохи вилазять назовні, пересаджувати рослину можна тільки тоді, якщо ємність дуже мала рослині або у неї підгнило коріння;
– вносити відразу добрива – це зайве, адже перед продажем орхідею посилено підживлюють і обробляють гормонами для стимуляції рясного цвітіння. Має пройти
1–2 місяці після купівлі, і потім підживлювати можна добривом, розрахованим саме для «тропіканки»;
– не можна зрізати квітконос, навіть якщо від стресу під час транспортування орхідея засушила всі квітки і бутони. Видаляти квітконос можна тільки якщо він жовтіє та сохне, адже якщо він свіжий, через деякий час на ньому можуть з’явитися нові бутони.