Найпростіші засоби, щоб нежить не перейшов у гайморит

13.01.2019 09:15 Корисно
Фото: expres.online Фото: expres.online
Зима — холод — нежить… Що далі? Добре, якщо не наступна стадія запалення слизової — гайморит.

Щоб запобігти гаймориту, потрібно відповідально підходити до лікування нежитю. Не можна запускати хворобу, діяти за принципом «само минеться».

За найменшої підозри на гайморит слід негайно звертатися до спеціаліста, а потім — скрупульозно виконувати всі його рекомендації.

Але на початковій стадії нежитю можна вдатися і до засобів народної медицини. Добре допомогає в таких випадках свіжоприготовлений сік лікарського каланхое, вичавлений з листків домашньої рослини (той, що продається в аптеках, містить спирт і може обпекти слизову носа). Перед закапуванням потрібно висякатися, а сік — розвести навпіл кип’яченою водою. Цей розчин має властивості антибіотику і діє як на віруси, так і на мікроби.

Майже з таким ефектом можна застосовувати для закапування носа свіжоприготовлені соки буряка та моркви, а також олійний сік цибулі та часника. Але слід пам’ятати, що можлива алергічна реакція на кольорові овочі.

При гаймориті легкої форми «допомогти» лікам може розчин солі з ромашкою (1 ст. л. солі на 1 склянку настою ромашки). Розчин потрібно розігріти так, щоб він був доволі гарячим, але не обпік слизову, і за допомогою піпетки або одноразового шприца промивати ніс. Завдяки солі слизова швидко очищуватиметься, а речовини, що містяться в ромашці, не дозволять мікробам розмножуватися. Ефективність цього методу підсилиться, якщо скористатися морською сіллю.