Навіщо потрібна витяжка у ванній кімнаті?

Promo
03.09.2021 11:40 Корисно

Для комфортного проживання в будинку або квартирі потрібно заздалегідь забезпечити ефективний повітрообмін. Звичайного провітрювання недостатньо, якщо ви живете в багатоквартирному будинку на верхньому поверсі або у вашому домі забита вентиляційна шахта. Тоді природна тяга витяжного каналу не може відводити відпрацьоване повітря. Для цього встановлюють витяжний вентилятор накладного або канального типу.

Кому не потрібна примусова вентиляція?

Природна вентиляція ефективна тільки за наявності різниці тиску між нижньою і верхньою точкою вентканалу. Чим більша відстань між вентиляційною решіткою в квартирі і виходом на даху будинку, тим краща тяга. Тиск також створюється за рахунок різниці температур на вулиці і в квартирі. Тому взимку на нижніх поверхах не доводиться включати витяжний вентилятор, щоб видалити з приміщень надлишок вологи або неприємні запахи.

На останніх поверхах тиск у шахті недостатній, щоб відводити відпрацьоване повітря. Навіть узимку, коли є великий перепад температур між приміщенням і вулицею, на верхніх поверхах природна циркуляція повітря не відбувається. Тому мешканцям доводиться встановлювати витяжні вентилятори, щоб відводити «сіре» повітря в шахту, звідки воно потрапляє на вулицю. Влітку примусова вентиляція потрібна всім, адже тиск у шахті знижується через відсутність перепаду температур.

Який вибрати витяжний вентилятор?

У типових ванних кімнатах багатоквартирних будинків частіше встановлюють накладні вентилятори з декоративною решіткою. Це пристрій з діаметром підключення 100 мм і продуктивністю від 100 м³/год. Він забезпечує достатнє посилення тяги, до того ж має невисокий рівень шуму. Потужніші вентилятори набагато гучніше працюють, заважають мешканцям квартири і сусідам.

Подивіться побутові вентилятори Vents – це українська компанія, в каталозі якої є моделі різної продуктивності з величезним вибором декоративних решіток. Якщо ви шукаєте витяжку зі скляною, хромованою або рельєфною решіткою – ви її знайдете в каталозі Vents. Крім стильного оформлення, ця компанія вражає функціональністю. У них є витяжні вентилятори з таким оснащенням:

  • Таймером відключення, які працюють від 1 до 30 хвилин після включення;
  • Датчиком вологості, які автоматично відводять надлишки вологи з приміщення, захищаючи ремонт від плісняви;
  • Датчиком руху, який включає витяжку, коли людина заходить або виходить з ванної кімнати.

Усі ці функції настроюються під потреби мешканців і працюють в автоматичному режимі. Шукайте каталог побутових вентиляторів Vents в інтернет-магазині Сантехшара. Там вам допоможуть вибрати модель з оптимальною продуктивністю та оперативно доставлять у будь-яку точку України.