Нежить у дорослих

Promo
10.08.2022 10:47 Корисно
Нежить у дорослих (риніт) – річ неприємна, до того ж небезпечна. А якщо його ще й запущено, довго не лікується, то нежить легко переходить у хронічну форму хвороби – гайморит, синусит. Список можна продовжувати довго. Хворіти ніхто не любить, лікуватися і ще більше. Проте запорука успішної терапії – своєчасне лікування нежитю у перші дні захворювання, а також регулярність процедур, прийому лікарських препаратів.

Як вилікувати нежить у дорослих

Дорослих лікувати простіше, ніж дітей, оскільки вони більш свідомо підходять до дотримання рекомендацій лікаря. Тому рекомендуємо кілька перевірених методів, якщо почався нежить у дорослих.

  1. Назальний душ. Солона або морська вода – простий і ефективний засіб від нежитю. Вона зволожує слизову оболонку носа, розм’якшує і змиває слиз. Під час промивання відбувається механічне очищення порожнини носа не тільки від частинок пилу, а й від патогенних мікроорганізмів (вірусних частинок, бактерій тощо). Регулярне промивання носа сольовими розчинами посилює лікувальний ефект судинозвужувальних крапель. Підійде будь-який спрей на основі стерильної морської води або звичайний фізрозчин. Більшість препаратів можна придбати в аптеці без рецепта. Незважаючи на це, перед тим, як вибрати препарат, проконсультуйтеся з лікарем.
  2. Краплі/спреї в ніс. Вони умовно поділяються на групи: судинозвужувальні, антибактеріальні, гормональні. Застосовувати їх понад 5-7 днів не можна. Деякі краплі в ніс здатні викликати стрибки артеріального тиску (протипоказання для гіпертоніків) або підвищений внутрішньоочний тиск.
  3. Комплексні фітопрепарати на основі рослинних екстрактів. Ця група препаратів дає відмінний результат у лікуванні нежитю в гострій та хронічній формах. Наприклад, німецький препарат Синупрет у краплях дуже добре знімає набряк слизової носа. До його складу входять 5 компонентів: корінь генціани, квіти примули та бузини, трава щавлю, трава вербени.

Препарат має високу противірусну активність у лікуванні гострих та хронічних риносинуситів на всіх стадіях захворювання – від вірусного до бактеріального запалення. У лікуванні кашлю Синупрет® дає сильніший лікувальний ефект, ніж відхаркувальні препарати рослинного походження.

Синупрет® дуже добре зарекомендував себе в лікуванні та профілактиці отитів, бронхітів.

Як приймати Синупрет® у краплях

Синупрет® у краплях приймають внутрішньо (через рот). Препарат заздалегідь розчиняють у соку чи воді, оскільки в ньому міститься спирт.

Дорослі приймають по 50 крапель 3 рази на день. Курс лікування становить 7–14 днів. В аптеці відпускається без рецепта лікаря.

Нежить – це не привід знімати симптоми ліками, продовжуючи водночас бігати вулицею в промоклому взутті. Це привід сидіти вдома та терпляче лікуватися. Будьте здоровими!

Список літератури

  1. https://meduniver.com/Medical/otorinolaringologia_bolezni_lor_organov/lechenie_nasmorka_bez_bestolkovix_lekarstv.html
  2. https://mcpanacea.ru/info/interesnoe/nedorogoe-i-effektivnoe-lechenie-rinitov-deshyovye-kapli-ot-nasmorka
  3. https://www.bsmu.by/page/6/4618/
  4. https://cyberleninka.ru/article/n/sinupret-v-lechenii-ostrogo-sinusita-u-detey-na-fone-virusnoy-infektsii
  5. Абдулкерімов Х. Т., Гаращенко Т. І., Кошель B. І., Рязанцев С. В., Свистушкін В. М. Принципи етіопатогенетичної терапії гострих синуситів: методичні рекомендації. За ред. С. В. Рязанцева. - 211.
Автор: Юлія Гнатченко