Отримати перерахунок за послуги теплопостачання: місія можлива

21.09.2019 13:00 Корисно
Фото: nnovosti.info Фото: nnovosti.info
Наш консультант радить, як діяти, якщо теплопостачальна компанія вам відмовила.

8 липня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд залишив у силі рішення Окружного адмі­ністративного суду (далі – рішення), яким було визнано протиправною та нечинною постанову КМУ № 315. Віддповідно до нього  тарифи на газ, що діяли в країні останні 2,5 року, визнано незаконними та необґрунтованими. Однак не всі газопостачальні та теплопостачальні компанії квапляться виконувати зазначене рішення та здійснити відповідні перерахунки.

Що ж робити споживачам? Головний спеціаліст Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Світлана Мазницька радить насамперед слід звернутись із письмовою заявою про перерахунок коштів за надані послуги з газопостачання, централізованого опалення до відповідної компанії/організації, що здійснює нараху­вання зазначених видів послуг. У заяві має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце вашого проживання, викладено суть порушеного питання і, як підсумок, прохання чи вимога.

Далі є два варіанти розвитку подій: перший – задоволення заяви та перерахунок коштів; другий – письмова відмова у здійсненні перерахунку. Якщо ви є власником житлового приміщення та здійснювали оплату зазначених комунальних послуг, відмова буде незаконною і ви можете оскаржити її у судовому порядку. Відповідно до Закону України «Про судовий збір» позивачі у справах про захист прав споживачів звільняються від сплати судового збору.

Для захисту порушених прав спеціаліст радить звертатися до системи безоплатної правової допомоги. Отримати необхідну правову інформацію та адресу найближчого центру/бюро правової допомоги Ви можете за номером безкоштовної гарячої лінії 0-800-213-103.

Читайте також: Якщо залили квартиру: 5 кроків для відшкодування збитків