Переваги вступу та навчання у польських вишах

Promo
28.03.2022 14:20 Корисно

Польща – найближча країна Європи до України щодо території, і часто це стає вирішальним критерієм у виборі її для здобуття вищої освіти. Однак є ще чимало переваг для вибору саме цієї країни.

Переваги вибору польського вишу

Скажімо прямо, якщо ви хочете вступити на факультет мiжнародних вiдносин, то зусиль докласти доведеться чимало, проте є низка плюсів для українських абітурієнтів:

  1. Відсутність вступних іспитів та необхідності результатів ЗНО – це загальноприйняте правило, згідно з яким на більшості спеціальностей під час вступу не вимагають ні того, ні іншого. У будь-якому правилі є кілька винятків. Тут також, наприклад, під час вступу на спеціальності, пов'язані з медициною, творчістю, спортом, необхідне складання іспитів;
  2. У Польщі в університетах приватної чи державної форми власності українці навчаються на платній формі. Є категорії студентів, яким належать пільги чи можна отримати стипендію, що буде у вигляді знижки на навчання;
  3. Великий вибір напрямів та спеціальностей для навчання – студенти з України можуть вибрати спеціальність за своїми уподобаннями, наприклад, за посиланням  https://www.wsb.pl/russian/obrazovanie/bakalavriat/fakultetyi/ekonomika детально описаний факультет економіки. Багато вишів у Польщі також надають можливість перевестися з українського університету та не втрачати водночас семестр навчання;
  4. Швидкий процес адаптації та інтеграції в культурне суспільство Польщі – тут українцям найкомфортніше отримувати візи, тут рідко відмовляють, у поляків схожий менталітет, нам недалеко їхати додому.

 Документи для вступу до вищих навчальних закладів Польщі

Зараз ми з вами розберемо найширший список документів, які можуть знадобитися українському абітурієнту під час вступу до вишу Польщі. До них належать:

  1. Атестат з додатком, у якому вказано оцінки, якщо вступаєте на бакалаврат;
  2. Диплом, який уже є про вищу освіту на рівні бакалавра з додатком, якщо вступаєте до магістратури;
  3. Заява від абітурієнта чи спеціальні форми, заповнені ним;
  4. Фотографії в кількох примірниках;
  5. Довідка з медичного закладу, що свідчить про здоров'я абітурієнта;
  6. Копії паспорта громадянина України та закордонного паспорта, якщо абітурієнту немає вісімнадцяти, то потрібна копія паспорта когось із батьків і свідоцтво про народження.

Але найчастіше вищі навчальні заклади все це вимагають, коли вже йдеться про приїзд і подання оригіналів документів для навчання. Іноді навчальні заклади вимагають також сертифікат про проходження курсів або знання англійської, або польської мови. Обов'язковим пунктом під час вступу до польського вишу є проходження співбесіди з представником закладу щодо вибору спеціальності та інших нюансів.