Поділ майна при розлученні: чи все залишається порівну

29.06.2020 14:30 Корисно
фото: citylighthomes.com фото: citylighthomes.com
Як пояснив адвокат Роман Чумак, якщо прийти до компромісного рішення не виходить, то єдиною можливістю поділити майно при розлученні залишається звернення до суду.

– У разі поділу майна, що є спільною власністю подружжя, частки у праві майна дружини та чоловіка є рівними (по 50 відсотків). Але водночас суд може відійти від принципу рівності часток подружжя за наявності істотних причин. Наприклад, якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім’ї, не брав участі в утриманні дітей, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду родині, – зазначив Роман Чумак. – Судовим рішенням частина майна дружини (чоловіка) може збільшитися, якщо з нею (ним) проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, занадто малий для задоволення їх фізичного, духовного розвитку та лікування.

Читайте також: Штрафи за відсутність табличок на будинках – правда чи фейк

Крім того, за словами адвоката, необхідно точно встановити, яке майно є спільною власністю, оскільки деякі види майна, незважаючи на те, що були отримані в шлюбі, залишаються особистою власністю одного з подружжя: наприклад, коштовності, успадковане або подароване майно та інше.

Автор: Олександр Гречаний