Помилка у документах на землю: що робити та куди звертатись

18.05.2019 13:00 Корисно
Фото: bp.blogspot.com Фото: bp.blogspot.com

Ви отримали витяг з Державного земельного кадастру та виявили в ньому розбіжність у адресі розташування земельної ділянки з тією адресою, що зазначена в Державному акті на землю. Не хвилюйтесь, краще – скористайтесь порадами нашого юридичного консультанта.

Як розповіла фахівець Сахновщинського бюро правової допомоги  Людмила Клімова, у разі виявлення у витягу чи довідці з Державного земельного кадастру технічної помилки (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), необхідно письмово повідомити про це територіальний орган з питань земельних ресурсів. Він перевірить відповідність відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в правовстановлюючих документах.

Якщо факт невідповідності буде підтверджено, орган, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення, та не пізніше наступного дня повідомляє про це зацікавлених  осіб. У разі виявлення технічної помилки, допущеної у  Державному земельному кадастрі органом, що здійснює його ведення, він у п’ятиденний строк письмово повідомляє про це зацікавлену  особу. 

Виправлення помилок, допущених у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок помилки в документації із землеустрою, оцінки земель, здійснюється після внесення змін до такої документації. Виправлення помилок у відомостях про земельну ділянку може здійснюватися також на підставі рішення суду.

Інформація про виправлення технічних помилок не пізніше наступного дня з дня їх виправлення надається в письмовій формі власникам та користувачам земельних ділянок, а також третім особам, чиїх інтересів стосувалося виправлення помилок.

Читайте також: Як змінити мобільного оператора та зберегти номер