Різновиди луків: для полювання, спорту і розваг

Promo
23.04.2019 12:16 Корисно

Існує кілька видів луків. Відрізняються вони не тільки зовні, але і по простоті використання, за вимогами до догляду, ремонту, за рівнем кастомізації. Найосновніших видів луків три: традиційні, олімпійські і блокові.

  • Традиційний лук - старий добрий друг, який був під рукою ще на зорі людства. Наскільки він простий (рукоять, плечі і тятива), настільки і надійний. Ідеальний варіант стрілка-новачка.
  • Олімпійський лук - це, по суті, той же традиційний, але з можливістю оснащення додатковими пристосуваннями, що підвищують точність і ефективність стрільби. Спортивний лук - вражаючий інструмент для спортсменів-професіоналів.
  • Лук-блочників - це ціла система. Луки такого типу робляться з металевих сплавів і технологічних композитів. Це дуже потужні та не завжди великі луки.

Серед старовинних луків хоч і зустрічалися потужні і далекобійні екземпляри, особливо з поправкою на свій час, проте з сучасними аналогами їх мало можна порівняти. Інновації в сфері виробництва і поява нових матеріалів, дозволили сучасним моделям обійти своїх предків за багатьма параметрами. Навіть сучасні зразки традиційних луків - це не аналоги луків з минулого, так як вони перевершують їх, наприклад, за такими основними параметрами, як потужність і центробойность.

Формується на ціна на лук декількома факторами:

  • різновиди луків можуть бути продуктом серійного виробництва або виготовлені майстром в індивідуальному порядку;
  • можуть бути зроблені з використанням високотехнологічних композитів, пластиків, сплавів або екзотичних порід дерева.

Відрізняються в ціні і блокові луки. Блокова система, що не кажи, досить складна у виробництві. Луки для полювання дорожчі середньостатистичного лука для розважальної стрільби.