Родимки: як перевірити на небезпеку

Promo
29.01.2021 15:40 Корисно
Фото: lazersvit.com Фото: lazersvit.com

Ваша «пожиттєва» родимка раптом почала збільшуватися в розмірах або зненацька по тілу, що називається, посипало новими коричневими цятками? Або невдало натерли одягом до крові ту родимку, яка давно виступає і до якої вже звикли? Це серйозний привід звернутися до дерматолога.

Так-так – саме до дерматолога. Вам не допоможе ні чистотіл, ні календула, ні дитячий крем, ні домашні або аптечні настоянки. До речі, в Харкові є достатньо медичних центрів, де огляд може зробити висококваліфікований фахівець; один з провідних – спеціалізований центр діагностики родимок «Лазерсвіт» 

Чим загрожує родимка

 Родимкою ми зазвичай називаємо все, що виступає над шкірою і відрізняється від неї за кольором. Насправді видів шкірних новоутворень доволі багато: наприклад, висячі, на ніжці – це папіломи, червоного кольору – гемангіоми. Кожне з них розповість фахівцю щось своє про ваш організм. А власне родимки, або по-медичному невуси – це скупчення особливих клітин – невоцитів, які містять велику кількість меланіну.

Фото: lazersvit.com

Невуси рідко залишаються незмінними. Людина росте і її родимки ростуть разом з нею – змінюють форму, колір, розмір. Іноді новоутворення зникає, а іноді перероджується в злоякісне утворення – меланому або рак шкіри. Це дуже підступна хвороба: поки вона знаходиться на рівні поверхневих шарів шкіри – вона не є небезпечною і повністю виліковна. Але на цьому етапі людина, як правило, не звертає на неї уваги. А меланома тим часом проростає вглиб, пухлинні клітини з током крові і лімфи розносяться по всьому організму і утворюють метастази у внутрішніх органах. Летальність у таких випадках сягає 50 %. Тому за родимками варто пильно спостерігати, а в разі їх зміни – негайно звертатися до лікаря.

 Як самому перевірити родимку

Виявити ознаки переродження доброякісної родимки допоможе проста пам’ятка, що має назву «АКОРД меланоми»:

А – асиметричність;

К – контур (нечіткий, розмитий, нерівний);

О – окрас (будь-які його зміни);

Р – розмір (зміни розмірів у зрілому віці);

Д – динаміка (поява кірочок, тріщинок, лущення, кровоточивості, раптове зникнення родимки).

 Робити це потрібно регулярно – щонайменше раз на місяць. Навіть якщо ви виявили всього одну ознаку з п’яти, не тягніть з візитом до лікаря-дерматолога: тільки він може поставити правильний діагноз.

До речі, в центрі діагностики родимок «Лазерсвіт»  ведуть прийом провідні дерматологи країни. Людям, що знаходяться в групі ризику (зі світлою шкірою; тим, хто довго буває на сонці; у кого більше 50 родимок; якщо у кровних родичів була меланома; якщо були важкі сонячні опіки; якщо є великі родимки з нечіткими краями і різнобарвною поверхнею), потрібно проходити огляд у фахівця 2–4 рази на рік, усім іншим – 1 раз на рік. Лікар-дерматолог вам порадить, коли і які родимки або інші новоутворення варто видалити.

Фото: lazersvit.com

 Видалення родимок у центрі «Лазерсвіт»

У центрі діагностики родимок «Лазерсвіт» вам перевірять родимки за 30 хвилин, застосовуючи в разі необхідності сучасний дерматоскоп. Якщо є необхідність, будь-яке новоутворення (родимка, папілома, бородавка, жировик та інше) тут видалять лазером – до того ж безболісно і швидко: одне утворення – максимум за 2 хвилини. Це безкровно і абсолютно безпечно, а головне – цей метод не залишає «слідів» у вигляді шрамів.