Розпочинаємо ремонт: як вибрати шпалери

Promo
18.08.2020 13:38 Корисно
Фото: oboi.com.ua Фото: oboi.com.ua
При сучасному різноманітті способів обробки стін, якщо вам потрібно зробити це швидко, якісно, недорого і красиво, то шпалери – це ваш варіант.

Звичайний рулончик, який з невеликими премудростями кріпиться на стіну за допомогою клею, здатний зробити справжнє диво – повністю перетворити інтер’єр і приховати всі нерівності ваших стін. Чимала перевага ще й у тому, що це ви можете зробити самостійно, що робить ваш ремонт більш бюджетним. Але для того, щоб житло після ремонту мало стильний і затишний вигляд, потрібно правильно їх підібрати. Шпалери для ремонту можна вибрати на сайті  в мережі Інтернет, скориставшись нашими порадами.

Фото: oboi.com.ua


Загальні правила
Для невеликого простору краще вибирати шпалери світлих тонів з невеликим малюнком – це оптично розширить приміщення. Великий малюнок у темних тонах зменшить поверхню стіни і змінить пропорції кімнати.
Вертикальні смуги на шпалерах візуально звузять приміщення, але зроблять його вищим, поперечні – навпаки, розширять. А от горизонтальні смуги в нижній третині стіни створять відчуття спокою і простору.
Модна останні років 10 акцентна стіна завжди оптично виступає в середину кімнати. Якщо акцентні стіна і підлога оформлені однаково, то приміщення візуально стає меншим і затишнішим.
Кімнати, залиті сонцем, вимагають «прохолодного» колірного рішення, а якщо ваші вікна виходять на північ чи схід, то можна використовувати теплі тони.
Для дитячої кімнати вибирайте шпалери залежно від віку дитини. Можна шпалерами підкреслити зонування: частину кімнати для відпочинку оформити спокійними тонами, а ігрову зробити яскравішою.
Для спальні найкращим вибором буде пастельна гама кольорів; ідеальні блакитні або зелені тони, які створюють відчуття прохолоди і спокою.
Для вітальні строгих рекомендацій немає, головне – щоб це приміщення мало ошатний і привабливий вигляд.
У коридорі можна використати темніші тони шпалер, але краще, щоб вони не контрастували з іншими приміщеннями.

Фото: oboi.com.ua


Основні види шпалер

1. Паперові шпалери. Можуть бути двошарові та одношарові, гладкі і з рельєфом. Вони екологічні, повітропроникні, недорогі. Але водночас – швидко вигоряють, вбирають неприємні запахи і їх не можна мочити. Термін служби – років п’ять.
2. Вінілові шпалери. Можуть бути на паперовій основі (дешевші) і на флізеліні. Довго зберігають колір, стійкі до пошкоджень та вологи. Служитимуть десь років 15. Їх недолік – повітронепроникність, тому їх не можна клеїти в дитячій кімнаті і спальні.
3. Флізелінові шпалери. Екологічні, оскільки зроблені на основі целюлози, повітропроникні, міцні. Недолік – доволі дорогі.
4. Текстильні шпалери. Мають два шари – основу (папір) і лицьове покриття (шовк, бавовна, джут, велюр), просочені натуральними засобами. Міцні, але швидко вбирають пил і запахи, тому їх рекомендують регулярно пилососити.
5. Шпалери під фарбування. Як правило, це шпалери на флізеліновій основі, які можна перефарбовувати в різні кольори 5–10 разів.
6. Фотошпалери. Конкретні пейзажі з ядучо-зеленими і ядучо-блакитними кольорами зараз пішли в минуле. Сучасні фотошпалери – це нескінченна різноманітність природних мотивів і різні техніки зображення, які допоможуть створити неповторний інтер’єр.
На сайті oboi.com.ua ви можете знайти всі види шпалер різноманітного дизайну і високої якості, а продавці-консультанти допоможуть з вибором і розрахують потрібну кількість рулонів.