Що робити, аби не проґавити рак молочної залози

Promo
15.08.2019 11:03 Корисно
Фото: liza.ua Фото: liza.ua
Хто може похвалитися тим, що свідомо і регулярно проходить профілактичне медичне обстеження? За статистикою, менше третини жінок один раз в рік відвідують мамолога – лікаря, який займається діагностикою, лікуванням і профілактикою різних захворювань молочної залози.

Зважитися на медичний огляд, коли ми не хворі – ціла справа! Але рак молочної залози – захворювання особливе, воно посідає перше місце серед злоякісних новоутворень у жінок. Здорові клітини перероджуються в ракові, і цей процес на ранніх стадіях проходить безсимптомно. Помітити його можна тільки за допомогою діагностики.

Коли лікар, оглядаючи пацієнтку, виявляє навіть невелику пухлину (до 1 см в діаметрі), це означає, що вона розвивається в організмі вже кілька років. А за допомогою сучасних методів діагностики пухлини можливо виявити в самій початковій стадії.

Серед найбільш поширених захворювань мамології – фіброзно-кістозна мастопатія, мастит, фіброаденома молочної залози, кіста молочної залози. Дані захворювання є попередниками розвитку раку молочних залоз.

Слід пам’ятати, що в останні роки відзначається зростання захворювань молочних залоз. Рак молочної залози залишається дуже небезпечним захворюванням і посідає перше місце по частоті серед усіх онкологічних захворювань у жінок.

Основними причинами, за якими звертаються до мамолога, є поява незвичайних відчуттів у молочних залозах: відчуття розпирання і нагрубання, болі, поява виділень, виникнення ділянок ущільнення, зміна форми і розміру грудей, збільшення лімфатичних вузлів. Також треба йти до лікаря, якщо були травми молочних залоз.

А ще дуже часто на прийом до мамолога звертаються вагітні та матері-годувальниці. Ці жінки потребують іноді поради щодо догляду за грудьми, а іноді – і щодо лікування, особливо якщо почався мастит. І тут головне – не зволікати, бо своєчасно розпочате лікування дозволяє зберегти грудне вигодовування дитини і запобігти розвитку гнійних ускладнень, які вимагають оперативного лікування.

У сучасній медицині на сьогоднішній день широкі можливості для діагностики та надання допомоги жінкам. Зокрема, у хорошій клиніці вам запропонують:

УЗД молочних залоз;
• онкотест;
• тонкоголкову аспіраційну біопсію з наступним цитологічним дослідженням;
• трепан – біопсію утворень молочних залоз для проведення гістологічного дослідження тканини з метою раннього виявлення раку;
• додаткові діагностичні обстеження за призначенням фахівця;
• проведення імуногістохімічного дослідження пухлини;
• комплексні програми лікування доброякісних і злоякісних захворювань молочних залоз.

Щоб убезпечити себе від небезпечної хвороби, кожній жінці потрібно ввести в систему правило відвідувати гінеколога і мамолога не рідше одного разу на рік, а також регулярно проводити самообстеження грудей. Дотримуючись цього простого правила, можна уникнути захворювання або хоча б «зловити» його на ранній стадії.