Що варто знати про автоцивілку

Promo
10.02.2021 17:29 Корисно
Фото: zakarpattya.net.ua Фото: zakarpattya.net.ua

Обов’язкове автомобільне страхування закріплене в нашій країні на законодавчому рівні. Таким чином захищається відповідальність власників авто перед третіми особами у випадку завдання матеріальних збитків або шкоди життю, здоров’ю.

Обов’язкове автомобільне страхування закріплене в нашій країні на законодавчому рівні. Таким чином захищається відповідальність власників авто перед третіми особами у випадку завдання матеріальних збитків або шкоди життю, здоров’ю. Компенсація буде виплачена, якщо постраждають не лише людина і техніка, а й наземні споруди – кіоски, будинки, огорожі.

Особливості електронного ОСЦПВ

За 2020 рік значно зросла кількість автоцивілок, оформлених онлайн. У цілому в Україні у такий спосіб придбали полісів на 2,5 млрд грн, що у 2,5 рази більше, ніж за попередній рік. Так клієнти страхових компаній засвідчують, що нові сервіси їм сподобалися і вони готові ними користуватися.

Електронний поліс ОСЦПВ має такі переваги:

  • простота оформлення і зручність користування. Власнику авто достатньо витратити 10–15 хвилин, щоб придбати страховку. До того ж не треба буде за собою возити папірець. Номер онлайн-страховки одразу заноситься до спеціальної бази на сайті МТСБУ, де працівники поліції за необхідності зможуть легко його перевірити;
  • доступність додаткових сервісів. На сайті МТСБУ стала доступною система для заповнення електронних європротоколів. Нею можуть скористатися тільки власники е-полісів. Таким способом оформлення ДТП можна скористатися, якщо вартість відшкодувань не перевищує 50 тис. грн, ніхто не постраждав і сторони не мають один до одного претензій.

У деяких компаніях онлайн-поліс коштуватиме дешевше, ніж паперовий аналог. Різниця може сягати 10%. 

Фото: arsenal-ic.ua

 Скільки коштує автоцивілка

Вартість страхового поліса варто уточнювати на офіційних сайтах страхових компаній. Частіше за все на ціну впливають такі фактори:

  • тип транспортного засобу, об'єм його двигуна;
  • місце реєстрації. У великих містах страхові послуги коштуватимуть дорожче. Це пов'язано зі зростанням трафіку і підвищенням ризику потрапити в аварію;
  • термін дії поліса. Чим він менший, тим дорожча вартість одного застрахованого дня. Стандартний термін страхового договору ОСЦПВ – рік;
  • франшиза – сума, яку доведеться виплатити самостійно в разі ДТП;
  • наявність пільг.

З 50-відсотковою знижкою мають право на оформлення страховки учасники бойових дій, люди з інвалідністю 2 групи, ліквідатори аварії на ЧАЕС і пенсіонери.

Фото: arsenal-ic.ua

 Як скористатися полісом після ДТП

Дії після екстремальної ситуації повинні бути чіткими і спокійними. Тільки тоді можна буде швидко позбутися наслідків аварії. Для початку варто спробувати заспокоїтися і перевірити, чи є постраждалі люди. Якщо так, то треба терміново викликати невідкладну медичну допомогу.

Для того, щоб отримати детальну консультацію стосовно своїх подальших дій, потрібно зателефонувати на гарячу лінію страхової компанії. Ці служби працюють цілодобово і без вихідних. Там підкажуть, чи необхідно викликати поліцію.

Якщо ж все-таки порекомендують викликати патруль, треба дочекатися його приїзду, оформити документи. Потім протягом 3 днів потрібно звернутися до офісу страхової компанії для оформлення відшкодування.